Hodowcy drobiu bez dostępu do "Modernizacji...". Izby interweniują

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2020,9:20 Aktualizacja: 18-06-2020,9:26
A A A

Umożliwienia wsparcia z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" dla prowadzących konwencjonalny chów drobiu (w szczególności gęsi, kaczek i perliczek) domaga się Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Popierając wniosek Podlaskiej Izby Rolniczej, rolniczy samorząd zwrócił się 16 czerwca w tej sprawie do Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa.


żywiec drobiowy, produkcja drobiu, polskie drobiarstwo, pisklęta, mięso drobiowe, drób, koronawirus, cena drobiu

Apelują do komisarza o pilne wsparcie sektora drobiu

Z inicjatywy Krzysztofa Jurgiela europosłowie PiS skierowali do komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego pismo dotyczące krytycznej sytuacji sektora drobiu w Polsce, w którym apelują o uruchomienie środków dla Polski...

Jak argumentuje, producenci rolni utrzymujący drób prowadzą gospodarstwa jako dział specjalny produkcji rolnej i są wykluczeni z możliwości korzystania z takich działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, jak "Modernizacja gospodarstw rolnych" czy "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".

"Konwencjonalni hodowcy drobiu czują się poszkodowani i dyskryminowani. Pominięcie branży drobiarskiej w PROW 2014-2020 znacznie ogranicza ich możliwości inwestowania w nowoczesny sprzęt i urządzenia, co może spowodować w przyszłości problemy z konkurencyjnością produkcji polskiej branży drobiarskiej" - przestrzega KRIR.

Dodaje też, że w opinii drobiarzy prace przy gęsiach powinno się uznać jako prace sezonowe.

"Przyjmuje się, że pracami sezonowymi są te związane z cyklami przyrody, właściwościami pór roku, warunkami klimatycznymi i atmosferycznymi. Naszym zdaniem tego przykładem jest chów gęsi, który jest zdecydowanie pracą sezonową, gdyż jest prowadzony w okresie od marca do listopada" - podkreśla rolniczy samorząd.
 Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2020

Hoduj z głową świnie:

-Ceny tuczników spadają

-Obalamy mity na temat ASF

-Żeby prosięta nie chorowały

-Rozwija produkcję warchlaków

-Prosięta muszą jeść, aby przyrastać

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wydajność pod oceną wzrosła

-Albo rozwój, albo porażka

-Efektywne źródło paszy

-Mleko prawdę Ci powie

-Obrażenia porodowe

PRENUMERATA