Polska wołowina trafi do Arabii Saudyjskiej. To już pewne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2016,12:35 Aktualizacja: 17-08-2016,13:16
A A A

Główny Inspektorat Weterynarii uzgodnił ostatecznie z Saudyjskim Urzędem do spraw Żywności i Leków warunki eksportu naszej wołowiny do Arabii Saudyjskiej. Nic już zatem nie stoi na przeszkodzie, by mięso trafiło na ten odległy rynek.

Ministerstwo rolnictwa informuje na swojej stronie internetowej,  że Saudyjski Urząd ds. Żywności i Leków (Saudi Food and Drug Authority - SFDA) zatwierdził ostateczny wzór świadectwa zdrowia dla wołowiny i produktów z tego gatunku mięsa wysyłanych z naszego kraju do Królestwa Arabii Saudyjskiej oraz polsko-saudyjski protokół umożliwiający eksport wołowiny na tamtejszy rynek.

polska wołowina trafi do Maroka

Polska wołowina trafi do Maroka

Mięso i produkty wołowe pochodzące z Polski będą mogły być eksportowane do Królestwa Maroka od 1 sierpnia 2016 r. – informuje Główny Lekarz Weterynarii. Zatwierdzenie świadectwa zdrowia zawierającego wymagania dotyczące wywozu...

Tym samym zakończył się ostateczny etap formalnego ustanowienia przez władze w Rijadzie procedur umożliwiających eksport polskiej wołowiny zgodnie z uzgodnionymi warunkami.

Wcześniej (19 lipca) Główny Inspektorat Weterynarii uzyskał uprawnienia do nadawania we współpracy z SFDA uprawnień eksportowych naszym producentom mięsa wołowego i produktów wołowych. W kwietniu GIW przekazał SFDA listę 16 takich zakładów.

Polska została też zatwierdzona jako kraj, z którego dopuszczony jest eksport do Arabii Saudyjskiej mięsa drobiowego i jego produktów. Obecnie trwają negocjacje warunków wywozu towarów na tamtejszy rynek.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA