Leszek Hądzlik: czekamy na opanowanie kolegów z Mazowsza

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
08-02-2023,9:00 Aktualizacja: 08-02-2023,8:53
A A A

Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik odniósł się do sytuacji związanej ze skreśleniem Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka z listy członków PFHBiPM.

"Bezpośrednią przyczyną skreślenia MZHBiPM z listy członków Federacji była próba wprowadzenia nieuprawnionych delegatów na Zjazd Walny Federacji, co groziło podważeniem wszystkich jego uchwał. Zebrani członkowie zarządu (reprezentujący 16 z 20 związków oraz 111 ze 115 delegatów zwołanych na Zjazd Walny) uznali to działanie na szkodę Federacji i elementarne nadużycie zaufania" czytamy w stanowisku PFHBiPM podpisanym przez Leszka Hądzlika.

MZHBiPM wcześniej w latach 2011, 2015 oraz 2019 przekazywał te dane bez żadnych problemów.

PFHBiPM, MZHBiPM, krowy mleczne, bydło mleczne, hodowcy bydła mlecznego, produkcja mleka, Rafał Romanowski

Mazowiecki związek skreślony z listy członków PFHBiPM

Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka 3 lutego podjął decyzję o wykluczeniu z grona członków Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Za wykluczeniem zagłosowało 16 z grona...

Leszek Hądzlik pisze, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy MZHBiPM trzykrotnie nie odpowiedział na pismo o podanie liczby członków oraz odmówił przekazania ich listy.

Sytuację zaogniła deklaracja jednego z przedstawicieli zarządu MZHBiPM który stwierdził, że członkami ich związku mogą być żony i sąsiadki.

"Niestety w okresie przedwyborczym, po raz kolejny obserwujemy działania nastawione na niszczenie wewnętrznej jedności Federacji, w imię własnych prywatnych ambicji" pisze Leszek Hądzlik w oświadczeniu i dodaje:

"Cztery lata temu było doniesienie do prokuratury na władze Federacji z zarzutem utworzenia grupy przestępczej. Efektem było umorzenie sprawy ale i obniżenie dotacji dla Hodowców. Dzisiaj jeden z tych, którzy wtedy podpisali doniesienie, próbuje przekonać, że w ciągu kilku miesięcy zeszłego roku przyjął prawie 5000 nowych członków. Dzięki temu miał zwiększyć o ponad 150% liczbę delegatów na Walnym Zjeździe".

pogłowie bydła, krowy mleczne, krowy mięsne, cielęta, buhaje, opasy, cena żywca, import bydła, bydło dorosłe

Pogłowie bydła wzrosło bo mamy więcej cieląt

Pogłowie bydła w grudniu 2022 r., jak podaje Główny Urząd Statystyczny, było wyższe o 1,1% w stosunku do tego samego miesiąca w 2021 r. Zwiększenie liczebności stada bydła ogółem wynikało ze wzrostu populacji cieląt oraz bydła w wieku...

PFHBiPM za próbę oszustwa hodowców z pozostałych związków oczekuje przeprosin od mazowieckiego związku i jest otwarta do naprawy wzajemnych stosunków.

Federacja negatywnie ocenia działania mazowieckiego związane związane z próbą włączenia w sprawę wiceministra rolnictwa straszącego ją zarządem komisarycznym i odebraniem uprawnień do prowadzenia oceny wartości użytkowej.

PFHBiPM jednocześnie informuje, że nadal będzie prowadziła księgi hodowlane oraz wykonywała usługi w zakresie oceny wartości hodowlanej na terenie województwa mazowieckiego dla osób zrzeszonych w MZHBiPM.

Całe stanowisko PFHBIPM znajdziesz TUTAJ

Przypominamy że dzisiaj tj. 8 lutego, zgodnie z informacją podaną przez prezesa MZHBiPM, w Parzniewie o godzinie 10 odbędzie się zamknięte nadzwyczajne posiedzenie zarządu. Gościem specjalnym będzie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA