Konfliktu ciąg dalszy czyli Romanowski zaprasza, a Hądzlik odpowiada

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-02-2023,8:05 Aktualizacja: 10-02-2023,8:04
A A A

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski zaprosił prezydium Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na spotkanie w dniu 10 lutego. Leszek Hądzlik w odpowiedzi pisze, że zaproponowana formuła posiedzenia jest nieadekwatna do zaistniałej sytuacji.

Minister Rafał Romanowski już wcześniej zapraszał prezydenta PFHBiPM Leszka Hądzlika na spotkanie z członkami MZHBiPM.

"Panie prezydencie #PFHBIPM proszę przyjechać dziś na posiedzenie zarządu #MZHBIPM do Parzniewa, za tydzień na walny zjazd #MZHBIPM i powiedzieć im wszystkim, hodowcom z Mazowsza prosto w oczy, że zostali wykluczeni z Federacji! Ja tam będę i serdecznie zapraszam!" pisał na swoim Twitterze.

PFHBiPM, MZHBiPM, krowy mleczne, bydło mleczne, hodowcy bydła mlecznego, produkcja mleka, Rafał Romanowski

Mazowiecki związek skreślony z listy członków PFHBiPM

Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka 3 lutego podjął decyzję o wykluczeniu z grona członków Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Za wykluczeniem zagłosowało 16 z grona...

Konfrontacja 10 lutego?

Romanowski podczas posiedzenia MZHiPBM, które odbyło się 8 lutego poinformował, że zaprosi zarówno prezydium PFHBiPM, jak i zarząd MZHBiPM do siebie na piątek 10 lutego.

Leszek Hądzlik w piśmie opublikowanym na stronie internetowej federacji podziękował za zaproszenie i odniósł się do propozycji wiceministra rolnictwa.

"Publicznie dostępne informacje z przebiegu posiedzenia Zarządu MZHBiPM, w którym osobiście brał Pan udział i postawa Kolegów z Mazowieckiego Związku nakazują nam zrealizować postulat Komisji Rewizyjnej i części Członków Zarządu o skierowanie sprawy do wyjaśnienia przez właściwą miejscowo prokuraturę, co uczyniliśmy" pisze Leszek Hądzlik i dodaje:

"... uważamy że w świetle Pana publicznych deklaracji o wprowadzeniu zarządu komisarycznego do Federacji, odebraniu dotacji czy cofnięciu uprawnień do prowadzenia ksiąg hodowlanych i oceny wartości użytkowej, zaproponowana formuła spotkania Pan i Zarząd MZHBiPM kontra Prezydium PFHBiPM jest nieadekwatna do zaistniałej sytuacji".

PFHBiPM, MZHBiPM, krowy mleczne, bydło mleczne, hodowcy bydła mlecznego, produkcja mleka, Leszek Hądzlik

Leszek Hądzlik: czekamy na opanowanie kolegów z Mazowsza

Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik odniósł się do sytuacji związanej ze skreśleniem Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka z listy członków...

Minister zapozna się ze stanowiskiem PFHBiPM?

Prezydium PFHBiPM apeluje w piśmie o wysłuchanie drugiej strony sporu, a nie wyłącznie przedstawicieli MZHBiPM.

"Jeżeli przyjmie Pan Minister tę partnerską formułę, o co prosimy, to zapraszamy Pana, do siedziby Federacji, w dogodnej dla Pana godzinie we wtorek 14 lutego br. lub innym uzgodnionym terminie" napisał Hądzlik.

PFHBiPM cały czas informuje, że nadal będzie prowadziła księgi hodowlane oraz wykonywała usługi w zakresie oceny wartości hodowlanej na terenie województwa mazowieckiego dla osób zrzeszonych w MZHBiPM.

Prezydent PFHBiPM w każdym z dotychczasowych pism podkreśla, że do tej pory mimo wielu różnic, problemy były rozwiązywane we własnym gronie federacji. Teraz jest jednak inaczej.

"Jeżeli Koledzy z Mazowsza zmienią swoje postępowanie, przeproszą pozostałych kolegów za to wprowadzone zamieszanie i złożą odwołanie do Walnego Zjazdu Delegatów Federacji to otwarta pozostaje kwestia członkostwa MZHBiPM i udział jej przedstawicieli we władzach statutowych Polskiej Federacji" czytamy w piśmie prezydenta PFHBiPM.

Pismo Leszka Hądzlika skierowane do wiceministra rolnictwa Rafała Romanowskiego znajdziesz TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA