Ważne informacje dla uczestników eliminacji centralnych OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-05-2018,10:15 Aktualizacja: 24-05-2018,16:41
A A A

Uczniowie biorący udział w eliminacjach centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbędą się na terenie wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, odliczają dni do rozpoczęcia rywalizacji.

Zanim jednak wszyscy spotkają się we Wrocławiu 7 i 8 czerwca (czwartek, piątek), warto zapoznać się z praktycznymi informacjami organizacyjnymi, które pozwolą sprawie przeprowadzić finałowy etap OWiUR.

Do udziału w eliminacjach centralnych uprawnieni są uczniowie, którzy zakwalifikowali się w trakcie eliminacji okręgowych, a ich liczbę dla każdego okręgu OWiUR i bloku tematycznego ustalił Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

OWiUR, Wrocław, olimpiada, XLII edycja OWiUR, eliminacje centralne OWiUR, edukacja, UP Wrocław

Co, gdzie, kiedy? Ramowy program eliminacji centralnych we Wrocławiu

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zatwierdził ramowy program eliminacji centralnych XLII edycji OWiUR, które odbędą się w dniach 7-8 czerwca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Uczniowie wraz z...
Uczniowie, finaliści etapu okręgowego muszą posiadać dowód osobisty (lub legitymację szkolną), numer PESEL, wydrukowany kod rejestracji elektronicznej oraz nr konta bankowego (swojego  lub opiekuna), na które w dniu finału będzie przelana ewentualnie zdobyta nagroda.

Konto bankowe będzie również niezbędne do przekazania uczniom stypendium finansowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas.

Ponadto uczniowie powinni posiadać przybory do pisania, kalkulator (nie można będzie korzystać z telefonów komórkowych), odzież ochronną (za wyjątkiem bloku agrobiznes), a uczestnicy bloku architektura krajobrazu oraz ochrona i inżynieria środowiska także przybory kreślarskie.

Zgodnie z decyzją organizatorów do bezpłatnego pobytu na olimpiadzie (nocleg + wyżywienie) uprawnieni są jedynie uczestnicy olimpijskich zmagań oraz po dwie osoby (opiekunowie uczniów) z każdego okręgu, które zostaną wskazane przez sekretarzy okręgowych. Osoby te zostaną zakwaterowane razem z uczniami. 

testy, OWiUR,olimpiada, XLII edycja OWiUR, eliminacje okręgowe OWiUR, edukacja

Testy z etapu okręgowego XLII edycji OWiUR

Eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych już za nami. Za zgodą Komitetu Głównego OWiUR, publikujemy testy z wszystkich, jedenastu bloków tematycznych. Jaki był poziom trudności tegorocznych...
Wszystkie pozostałe osoby (nauczyciele, opiekunowie, kierowcy) same organizują i opłacają swój pobyt.

"W związku z dużą liczbą uczniów uczestniczących w eliminacjach (11 bloków tematycznych) uprzejmie proszę przewodniczących i sekretarzy Komitetów Okręgowych OWiUR o ograniczenie do minimum liczby osób towarzyszących uczniom, poprzez organizowanie (w miarę możliwości) przyjazdu np. jednym autokarem uczniów z kilku szkół - informuje dr hab. Roman Wacławowicz, sekretarza eliminacji centralnych we Wrocławiu.

"Zachęcamy do przyjazdu w przeddzień rozpoczęcia olimpiady (6 czerwca 2018 r.) - zakwaterowanie będzie prowadzone od godz. 15. Wszystkim uczniom i wskazanym opiekunom zapewniamy kolację. Rezerwację noclegów należy zgłosić mailowo na adres osoby wyznaczonej przez organizatora olimpiady" - podkreśla dr hab. Roman Wacławowicz.

stypendium Horsch, Horsch, OWiUR, XLII edycja OWiUR, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Horsch ufunduje stypendium dla olimpijczyka

Już 7 i 8 czerwca we Wrocławiu odbędą się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W trakcie olimpijskich zmagań, uczestnicy będą mogli zawalczyć o specjalne stypendium ufundowane przez firmę Horsch. Oferta jest...


Ważne informacje:

 • Adres Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (miejsca przeprowadzenia eliminacji centralnych): pl. Grunwaldzki 24A, 50-363 Wrocław
 • Rezerwacja noclegów:

mgr Teresa Chabińska,

e-mail: teresa.chabinska@upwr.edu.pl, tel.: (71) 320 51 46, (71) 320 52 89

 • Dane kontaktowe sekretarza eliminacji centralnych:

dr hab. Roman Wacławowicz,

e-mail: owiur.wroclaw@gmail.com
tel. 71 32 01 674, kom. 608 185 051

 • Ramowy program eliminacji centralnych znajduje się tutaj

OWiUR, Sejny, olimpiada, XLII edycja OWiUR, eliminacje okręgowe OWiUR, edukacja

Eliminacje okręgowe XLII edycji OWiUR w Sejnach

W dniach 20-21 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach (woj. podlaskie), odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach wzięło udział 156 uczestników...
Uwaga! W trakcie olimpijskich zmagań, uczestnicy będą mogli zawalczyć o specjalne stypendium ufundowane przez firmę Horsch. Oferta jest skierowana wyłącznie do uczestników etapu centralnego dwóch bloków: mechanizacja rolnictwa oraz produkcja roślinna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Warto podkreślić, że Komitet Okręgowy OWiUR we Wrocławiu powołał przewodniczących poszczególnych bloków olimpiady jako tzw. komitet merytoryczny. Poniżej prezentujemy nazwiska członków komitetu:

 

Nazwa bloku

Przewodniczący komisji oceniającej

 1.  

Produkcja Zwierzęca

Prof. dr hab. Marian Kuczaj

 1.  

Produkcja Roślinna

dr hab. Janina Zawieja

 1.  

Ogrodnictwo

prof. dr hab. Katarzyna Adamczewska-Sowińska

 1.  

Ochrona środowiska

dr hab. inż. Tomasz Kowalczyk

 1.  

Architektura krajobrazu

dr hab. inż. arch. Aleksandra Lis

 1.  

Agrobiznes

dr inż. Tomasz Szuk

 1.  

Mechanizacja rolnictwa

dr inż. Marek Brennensthul

 1.  

Technologia żywności

prof. dr hab. inż. Anna Pęksa

 1.  

Gastronomia

dr inż. Danuta Figurska-Ciura

 1.  

Weterynaria

dr hab. Marcin Jankowski

 1.  

Leśnictwo

mgr inż. Wojciech Mazur

Poleć
Udostępnij