Horsch ufunduje stypendium dla olimpijczyka
Już 7 i 8 czerwca we Wrocławiu odbędą się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W trakcie olimpijskich zmagań, uczestnicy będą mogli zawalczyć o specjalne stypendium ufundowane przez firmę Horsch.
Oferta jest skierowana wyłącznie do uczestników etapu centralnego dwóch bloków: mechanizacja rolnictwa oraz produkcja roślinna.
Przyznanie rocznego stypendium i praktyki w sercu koncernu Horsch w Schwandorfie (Niemcy) jest jednym z wielu sposobów, w jaki firma promuje zdolnych, młodych ludzi.

Horsch - wzrost sprzedaży najwyższy w historii firmy
W jaki sposób zostanie wybrany stypendysta? Poprzez dodatkowy test, który chętne osoby będą rozwiązywały pomiędzy częścią teoretyczną, a praktyczną zmagań we Wrocławiu. Zwycięzca testu zostanie stypendystą Horsch.
Barbara Dudkowski podkreśla, że przyznanie rocznego stypendium to nie tylko solidne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim możliwość otrzymania fachowego wsparcia w trakcie praktyki od kolegów z rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem zawodowym z zakresu pracy i promocji maszyn, a także doskonalenie umiejętności językowych. - Dlatego zapraszamy osoby zainteresowane stypendium do wzięcia udziału w teście, który odbędzie się zaraz po napisaniu części teoretycznej. Wyniki testu będą podstawą do wyboru stypendysty - zaznacza Dudkowski.

Horsch wspiera najzdolniejszych. Stypendium dla uczestnika OWiUR
Stypendium otrzymał Adam Płachta z Zespołu Szkół Rolniczych im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolbórzu, który zajął ósme miejsce podczas eliminacji centralnych OWiUR w bloku mechanizacja rolnictwa.
***
Horsch Maschinen GmbH jest jednym z wiodących producentów maszyn do uprawy bezorkowej na świecie. W trzech zakładach produkcyjnych w Niemczech, jednym w USA i jednym w Rosji pracuje ponad 1600 pracowników. W 2017 roku obrót firmy wyniósł 357 mln euro.
Celem założenia firmy przed ponad 30 laty był rozwój i produkcja maszyn do uprawy bezorkowej. Metoda, która w tamtym czasie w Europie była jeszcze nieznana. Spowodowało to, że założyciel firmy Michael Horsch od samego początku skupił się na rozpowszechnianiu wiedzy wśród rolników na temat uprawy bezorkowej i siewu bezpośredniego.
Do tej pory nic się nie zmieniło, Horsch nadal stawia na najnowszą wiedzę na temat uprawy. Firma inwestuje w przyszłość, a przyszłość to także młodzi i utalentowani ludzie, np. laureaci Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.