Horsch ufunduje stypendium dla olimpijczyka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-04-2018,15:50 Aktualizacja: 24-05-2018,16:41
A A A

Już 7 i 8 czerwca we Wrocławiu odbędą się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W trakcie olimpijskich zmagań, uczestnicy będą mogli zawalczyć o specjalne stypendium ufundowane przez firmę Horsch.

Oferta jest skierowana wyłącznie do uczestników etapu centralnego dwóch bloków: mechanizacja rolnictwa oraz produkcja roślinna.

Przyznanie rocznego stypendium i praktyki w sercu koncernu Horsch w Schwandorfie (Niemcy) jest jednym z wielu sposobów, w jaki firma promuje zdolnych, młodych ludzi.

Rekordowy wzrost sprzedaży Horscha

Horsch - wzrost sprzedaży najwyższy w historii firmy

W 2017 roku Horsch Maschinen GmbH osiągnął najwyższą sprzedaż w historii firmy. Obroty sięgnęły 356 milionów euro. Jest to wzrost aż 19-procentowy. W poprzednim sezonie (w 2016 r. ) było to 300 mln euro. Za główną przyczynę tak dużego...
- Stypendium to kapitalna szansa dla przyszłego studenta, ale żeby z niego właściwie skorzystać, niezbędna jest znajomości języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie komunikatywnym - mówi Barbara Dudkowski z firmy Horsch. - Znajomość języka obcego to wymóg konieczny - dodaje.

W jaki sposób zostanie wybrany stypendysta? Poprzez dodatkowy test, który chętne osoby będą rozwiązywały pomiędzy częścią teoretyczną, a praktyczną zmagań we Wrocławiu. Zwycięzca testu zostanie stypendystą Horsch.

Barbara Dudkowski podkreśla, że przyznanie rocznego stypendium to nie tylko solidne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim możliwość otrzymania fachowego wsparcia w trakcie praktyki od kolegów z rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem zawodowym z zakresu pracy i promocji maszyn, a także doskonalenie umiejętności językowych. - Dlatego zapraszamy osoby zainteresowane stypendium do wzięcia udziału w teście, który odbędzie się zaraz po napisaniu części teoretycznej. Wyniki testu będą podstawą do wyboru stypendysty - zaznacza Dudkowski.

stypendium, edukacja, OWiUR, Horsch, Fundacja Horsch, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Horsch wspiera najzdolniejszych. Stypendium dla uczestnika OWiUR

4 czerwca w Trzciance (woj. wielkopolskie) odbyło się uroczyste zakończenie XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Fundacja Horsch...
W 2016 roku firma Horsch po raz pierwszy przyznała stypendium jednemu z uczestników olimpiady. Stypendysta musiał spełniać między innymi następujące warunki: być finalistą XL edycji OWiUR w jednym z dwóch bloków tematycznych: produkcja roślinna lub mechanizacja rolnictwa oraz rozpocząć studia w październiku 2016 roku na tym lub podobnym kierunku.

Stypendium otrzymał Adam Płachta z Zespołu Szkół Rolniczych im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolbórzu, który zajął ósme miejsce podczas eliminacji centralnych OWiUR w bloku mechanizacja rolnictwa.

***

Horsch Maschinen GmbH jest jednym z wiodących producentów maszyn do uprawy bezorkowej na świecie. W trzech zakładach produkcyjnych w Niemczech, jednym w USA i jednym w Rosji pracuje ponad 1600 pracowników. W 2017 roku obrót firmy wyniósł 357 mln euro.
 
Celem założenia firmy przed ponad 30 laty był rozwój i produkcja maszyn do uprawy bezorkowej. Metoda, która w tamtym czasie w Europie była jeszcze nieznana. Spowodowało to, że założyciel firmy Michael Horsch od samego początku skupił się na rozpowszechnianiu wiedzy wśród rolników na temat uprawy bezorkowej i siewu bezpośredniego.
 
Do tej pory nic się nie zmieniło, Horsch nadal stawia na najnowszą wiedzę na temat uprawy. Firma inwestuje w przyszłość, a przyszłość to także młodzi i utalentowani ludzie, np. laureaci Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj