Testy z etapu okręgowego XLII edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-04-2018,19:30 Aktualizacja: 04-05-2018,16:34
A A A

Eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych już za nami. Za zgodą Komitetu Głównego OWiUR, publikujemy testy z wszystkich, jedenastu bloków tematycznych.

Jaki był poziom trudności tegorocznych testów? Zarówno nauczyciele, jak i uczestnicy przyznają, że poprzeczka została ustawiona wysoko.

Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ - jak podkreślają organizatorzy zmagań - należy wyłonić najlepszych z najlepszych. Uczniowie z najwyższymi wynikami wezmą udział w eliminacjach centralnych, które odbędą się w dniach 7-8 czerwca we Wrocławiu.

OWiUR, Karolewo, olimpiada, XLII edycja OWiUR, eliminacje okręgowe OWiUR, edukacja

Trudne pytania, trudne zadania. Eliminacje okręgowe w Karolewie

W sześciu blokach tematycznych zmagali się 20 kwietnia uczestnicy eliminacji okręgowych XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w okręgu Bydgoszcz, obejmującym woj. kujawsko-pomorskie i część pomorskiego. - Nie było łatwo - mówili...
Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj

Kluczowe daty dotyczące XLII edycji OWiUR:

  • 26-27 października 2017 - Eliminacje szkolne
  • 20-21 kwietnia 2018 - Eliminacje okręgowe
  • 7-8 czerwca 2018 - Eliminacje centralne

Eliminacje centralne XLII edycji OWiUR odbędą się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij