Orlen bada możliwości zagospodarowania CO2 z procesów produkcyjnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2018,12:05 Aktualizacja: 08-03-2018,12:26
A A A

PKN Orlen bierze udział w międzynarodowym projekcie BIORECO2VER, którego celem jest zbadanie możliwości przekształcenia dwutlenku węgla przez mikroorganizmy w związki używane do produkcji produktów chemicznych, m.in. biotworzyw.

Inicjatywa już została dofinansowana w ramach Europejskiego Programu Horyzont 2020, największego w historii projektu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej - informuje koncern na swojej stronie internetowej.

orlen południe, orlen, produkcja kwasu mlekowego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet pomoże Orlenowi w innowacyjnym projekcie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie uczestniczył w pracach Orlen Południe nad innowacyjnym biotechnologicznym przekształcaniem biorafineryjnych produktów ubocznych i surowców pochodzenia roślinnego w kwas mlekowy m.in. dla...

Czteroletni projekt, będzie skupiał się na udoskonaleniu procesów biotechnologicznych przekształcających CO2 z zakładów produkcyjnych w wartościowe chemikalia, takie jak izobutylen i mleczany, wykorzystywane m.in. do produkcji opakowań, paliw czy opon.

- Zaangażowanie w projekt pozwalający na zrównoważony rozwój nowoczesnej chemii to przede wszystkim okazja, aby umacniać naszą kulturę innowacyjności we współpracy z największymi zagranicznymi jednostkami naukowymi oraz budować sieć cennych powiązań - mówi Józef Węgrecki, Członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów PKN Orlen.

-  To projekt niezwykle istotny również dlatego, że daje nam dostęp do najbardziej aktualnych wyników badań nad technologiami CCU, które wkrótce mogą stanowić jedno z kluczowych wyzwań dla zakładów emitujących dwutlenek węgla - dodaje.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement