Firma GEA Farm Technologies podczas Targów Ferma została nagrodzona Złotym Medalem oraz zdobyła znak "Nowość" za system czyszczenia i dezynfekcji strzyków FutureCow.
Podczas Targów Ferma tradycyjnie jak co roku można było zobaczyć produkty nagrodzone Złotymi Medalami oraz wyróżnione znakiem "Nowość". Obie nagrody trafiły do firmy GEA Farm Technologies za system czyszczenia i dezynfekcji strzyków FutureCow.
Transformacja w kierunku automatyzacji jest jednym z filarów rozwoju branży mleczarskiej. Dlatego firma wciąż dopracowuje systemy automatycznego żywienia oraz doju bydła mlecznego. GEA Farm Technologies 20 lutego w Hotelu Osada...
Targi Ferma odbyły się w dniach 24-26 lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w woj. kujawsko-pomorskim. Podczas trzydniowego spotkania można było zapoznać się z ofertą blisko 150 wystawców oraz wziąć udział w debatach, wykładach i dyskusjach.
Organizatorzy tradycyjnie jak co roku przyznali Złote Medale Targów Ferma oraz znaki "Nowość" za najlepsze produkty.
Obie nagrody trafiły do firmy GEA Farm Technologies za system czyszczenia i dezynfekcji strzyków FutureCow. Wspiera on rolników w utrzymaniu wysokiej jakości mleka, dzięki efektywnemu procesowi czyszczenia i dezynfekcji strzyków przed dojem.
Obrotowe szczotki przygotowują krowy do doju nie tylko pod względem higienicznym, ale i fizjologicznym. Prawidłowa higiena strzyków, a w szczególności ich końcówek, zapobiega powstawaniu nowym przypadków mastitis, natomiast stymulacja zapewnia szybkie oddawanie mleka przez co czas doju skraca się.
Zastosowanie systemu obniża koszty produkcji m.in. dzięki wyeliminowaniu użycia ręczników do mycia wymion, detergentów i stosowania pralki do prania ręczników.
Producenci trzody chlewnej i bydła korzystający z systemu Elvio, mogą już bez problemów wysyłać zdarzenia do IRZplus. Doradcy Agraves jako pierwsi w Polsce zsynchronizowali nową wersję IRZplus z zewnętrznym programem do zarządzania...
Szczotki w pierwszym etapie czyszczą skórę strzyków i dezynfekują za pomocą roztworu dwutlenku chloru, co zapobiega powstawaniu nowych przypadków mastitis.
Następnie wykonują masaż, który pobudza wydzielanie oksytocyny i stymuluje do szybkiego oddawania mleka. Na koniec następuje etap osuszania mechanicznego, przez co kubki udojowe nie wspinają i nie ześlizgują się.
System składa się z jednostki czyszczącej, mieszalnika, zbiorników, sterowania oraz produktów higieny, które są jego integralnym elementem. Dzięki przygotowanemu w gospodarstwie roztworowi roboczemu na bazie dwutlenku chloru, strzyki są dokładnie myte i dezynfekowane przed dojem.
W tym celu jest wykorzystywany zbiornik do mieszania aktywatora i koncentratu bazowego z wodą.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu
WAŻNE TERMINY
Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej
Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"
Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej
Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych
Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich
Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie
Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie