Porozumienie Rolnicze reaktywowane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2021,8:05 Aktualizacja: 09-12-2021,8:10
A A A

Zasady współpracy w ramach Porozumienia Rolniczego było tematem spotkania Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa z prezydium Porozumienia Rolniczego oraz przedstawicielami polskich organizacji w Copa Cogeca.

Przedstawiciele rolników wyrazili zadowolenie z reaktywacji spotkań. Jak mówili, rozmów nie było przez ostatni rok, choć w zespołach zostały wypracowane rekomendacje dla poszczególnych sektorów.

Wiktor Szmulewicz, Henryk Kowalczyk, WPR po 2023 roku, walka z asf w Polsce, ubezpieczenia rolne

Rozwiązania dla rolników, a nie dla urzędników

Ścisła współpraca z organizacjami rolniczymi pozwoli na szybsze rozwiązywanie problemów w rolnictwie - mówił na konferencji prasowej Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa nawiązując do rozmów z Izbami Rolniczymi. Szef...

Minister zapewnił, że zapozna się z rekomendacjami. - Zobowiążę wiceministrów do ich przejrzenia i przeanalizowania rekomendacji - powiedział.

Kowalczyk zaznaczył, że podstawowa praca Porozumienia Rolniczego odbywać się będzie w ramach zespołów. Zaproponował też, by do już istniejących powołać dodatkowo zespoły ds. mleka, rolnictwa ekologicznego i spółdzielczości.

Porozumienie Rolnicze zostało powołane przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, byłego szefa resortu w lutym 2019 r. Jest to platforma, która pozwala w sposób instytucjonalny na prowadzenie dialogu na temat problemów występujących w rolnictwie.

Ma umożliwić poprzez rozmowy między uczestnikami rynku żywnościowego (rolników, przetwórców, handel i konsumentów) wypracowanie rozwiązań najlepszych dla wszystkich tych grup.

Do Porozumienia przystąpiło 160 organizacji rolniczych. Powołano 10 zespołów tematycznych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement