Płonące opony i gnojowica przed domem wójta, który rozwiązał protest rolników. Policja: rozliczenie sprawcy jest kwestią czasu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-04-2024,11:45 Aktualizacja: 23-04-2024,23:30
A A A

Policja ustaliła sprawcę incydentu przed domem wójta Dorohuska (Lubelskie), który w poniedziałek rozwiązał protest rolników na granicy z Ukrainą. Według niej mężczyzna wylał gnojowicę i podpalił opony przed wjazdem na posesję wójta.

O szczegółach poinformowała PAP we wtorek kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji. Około godz. 17.30 w poniedziałek pod dom wójta gminy Dorohusk podjechał samochód, z którego wyszedł mężczyzna. "Podpalił opony i wylał nieczystości (gnojowicę – PAP) na wjazd do posesji, po czym odjechał. Interweniowała policja. Straż pożarna ugasiła ogień, teren został uprzątnięty" – powiedziała kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Policja prowadzi sprawę pod kątem zanieczyszczania miejsc publicznych. Ustaliła już sprawcę wykroczenia. Jest nim mężczyzna spoza powiatu chełmskiego.

"Rozliczenie sprawcy jest kwestią czasu" – dodała komisarz.

W pobliżu miejsca incydentu było też kilkanaście osób postronnych, które wcześniej uczestniczyły w proteście.

"Funkcjonariusze odgrodzili teren na czas prowadzenia czynności, osoby te nie naruszyły przepisów prawa i z czasem się rozeszły" – podkreśliła policjantka.

Informację o incydencie potwierdził PAP również wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa.

"Na pewno będę składał zawiadomienie w tej sprawie na policję. Rozumiem wszystko, ale dom to jest świętość” – dodał.

granica, dorohusk, wójt, rozwiązany protest

Wójt gminy rozwiązał protest rolników na granicy w Dorohusku. Rolnicy wystąpią do sądu

Wójt gminy zdecydował w poniedziałek o rozwiązaniu protestu rolników na granicy w Dorohusku (Lubelskie). Ruch pojazdów został już przywrócony - wynika z informacji przekazanych PAP. Protestujący zapowiedzieli...

Wójt gminy zdecydował w poniedziałek o rozwiązaniu protestu rolników na granicy w Dorohusku. Wśród powodów wymienił m.in. straty przedsiębiorców z woj. lubelskiego i ryzyko utraty pracy przez mieszkańców w firmach związanych z przejściem granicznym. Rolnicy zapowiedzieli odwołanie się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Ruch pojazdów na tym polsko-ukraińskim przejściu został przywrócony. We wtorek na wyjazd z kraju czeka około 120 tirów w trzykilometrowej kolejce. Szacowany czas do odprawy wynosi około 5 godzin.

Tydzień temu w Dorohusku wojewoda Krzysztof Komorski spotkał się z protestującymi rolnikami i przedsiębiorcami z woj. lubelskiego, którzy apelowali o zawieszenie protestu rolników przed przejściem z Ukrainą w Dorohusku ze względu na straty ponoszone przez nich w wyniku blokady granicy. Głównie chodzi o firmy obsługujące obrót towarowy między Polską a Ukrainą, np. o agencje celne, kantory, firmy transportowe, magazyny, składy celne, a także o eksporterów i importerów.

Poleć
Udostępnij