Ciągnik staranował ogrodzenie i wbił się w dom. Budynek nie nadaje się do mieszkania
Mieszkańcom domu, w który uderzył ciągnik rolniczy na szczęście nic się nie stało, ale budynek został poważnie uszkodzony. Kierujący traktorem trafił do szpitala.
Do tego bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miniony wtorek (9 września) w miejscowości Balczewo pod Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie).
Tam ciągnik rolniczy marki John Deere z beczką asenizacyjną o pojemności 20000 l, wypełnioną gnojowicą, nagle zjechał z drogi.
- Pojazd uderzył w ogrodzenie, a potem w ścianę domu jednorodzinnego. W budynku znajdowały się dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Skala zniszczeń była na tyle duża, że dom nie nadawał się do zamieszkania - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Próbował zatrzymać staczający się ciągnik z beczką - 57-latek wpadł pod koła
Jak dodaje, kierujący ciągnikiem 70-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego był trzeźwy. Trafił do szpitala na badania.
- Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia oraz jego przyczyn – zapewnia Drobniecka.
W relacji na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu podano, że strażacy zabezpieczali teren i przy użyciu metalowych stempli budowlanych zabezpieczyli niestabilną konstrukcje budynku. Pogotowie energetyczne odłączyło prąd.
„Będący na miejscu właściciel rolniczego zestawu zapewnił dźwig oraz dodatkowy wóz asenizacyjny do którego przepompowana została zawartość uszkodzonej beczki” - przekazała inowrocławska KP PSP.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl