Agencja przyjedzie do rolników nowymi autami. Ile ich kupiła?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2020,13:25 Aktualizacja: 20-11-2020,13:28
A A A

Inspektorzy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontrole na polach i w gospodarstwach będą wykonywać przy pomocy setki nowych samochodów. Kosztowały grubo ponad 7 milionów złotych.

ARiMR rozstrzygnęła w październiku przetarg na zakup na swoje potrzeby 100 samochodów osobowych z napędem 4x4 wraz z ubezpieczeniem. Zamówienie było podzielone na 5 niezależnych części, z której każda dotyczyła 20 aut.

arimr, wsparcie dla rolnictwa, wnioski o pomoc, pandemia koronawirusa

Wnioski o pomoc z ARiMR a pandemia. To ważne!

Pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia z przyczyn związanych z zagrożeniem wywołanym COVID-19 nie przesądza o braku możliwości przyznania wnioskowanej pomocy - wyjaśnia Departament Działań Inwestycyjnych ARiMR. Urzędnicy z Agencji udzielili...

Na każdą z nich wpłynęły po 2 oferty od tych samych firm z Warszawy i Łodzi. Ostatecznie jako zwycięzcę wskazano w każdym przypadku ofertę Renault Retail Group sp. z o.o. z siedzibą w stolicy, która oferowała niższa cenę.

Za 100 pojazdów Agencja miała do zapłacenia 7 mln 423 tys. 285 zł. Tym samym jeden samochód kosztował 74 232 zł brutto. Co to będą za auta?

"Renault Retail Group dostarczy 100 pojazdów marki Dacia Duster (z napędem 4x4 do jazdy w trudnym terenie). Zakup sfinansowano z budżetu ARiMR, ze środków pochodzących z dotacji celowej, w ramach oszczędności uzyskanych w 2020 r. na realizację zadań Agencji" - poinformowało "Wirtualną Polskę" - biuro prasowe ARiMR.

Nowe auta mają służyć inspektorom z biur regionalnych do kontroli w terenie. Według Agencji, inwestycja była konieczna.

"Przetarg został ogłoszony w związku z koniecznością modernizacji oraz uzupełnienia stanu taboru Biur Kontroli na Miejscu, tak by zapewnić ciągłość działania Agencji. Wymianie podlegają pojazdy, z których korzystają pracownicy ARiMR wykonujący kontrole w gospodarstwach rolnych. Przeprowadzane są u rolników, którzy otrzymali wsparcie finansowane z budżetu UE lub krajowego. Przeprowadzanie kontroli jest wymogiem prawnym zapisanym w przepisach unijnych lub krajowych. Niewywiązanie się z tego obowiązku skutkowałoby nałożeniem na Polskę kar finansowych w postaci wyłączenia z finansowania określonej wielkości środków. Dalsze eksploatowanie przez pracowników Biur Kontroli na Miejscu ARiMR obecnie używanych pojazdów jest nieuzasadnione ekonomicznie" - przedstawili swoje argumenty urzędnicy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj