Ukraina naciska na cofnięcie ograniczeń w eksporcie jej produktów rolnych. Zełenski rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
01-06-2023,15:40 Aktualizacja: 01-06-2023,15:46
A A A

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w czwartek, że rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen na temat "konieczności bezwarunkowego cofnięcia ograniczeń eksportowych" wobec ukraińskiej produkcji rolnej.

"Mówiliśmy o konkretnych sposobach realizacji ukrańskiej ‘formuły pokoju’ i o konsolidacji poparcia międzynarodowego dla inicjatywy pokojowej Ukrainy. Poruszyliśmy również temat gwarancji bezpieczeństwa, które nasz kraj chciałby uzyskać przed pełnowartościową akcesją do NATO. Prócz tego, podkreśliłem konieczność bezwarunkowego cofnięcia ograniczeń eksportowych wobec ukraińskiej produkcji rolnej" - napisał Zełenski na Twitterze.

Rozmowy z von der Leyen odbyły się podczas trwającego w Mołdawii szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej - zawiązanej w 2022 roku platformy służącej lepszej koordynacji politycznej państw kontynentu. Na spotkanie zaproszono przywódców 47 państw, a także przewodniczących instytucji UE. Wśród tematów obrad znajdą się m.in: inwazja Rosji na Ukrainę, zagrożenia hybrydowe i walka z cyberprzestępczością.

Poleć
Udostępnij