Rząd przeznaczy 1,1 mld euro na pomoc dla hodowców bydła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-07-2015,8:45 Aktualizacja: 23-07-2015,8:55
A A A

Rząd Francji ogłosił w środę, że wesprze przeżywających trudności finansowe hodowców bydła przedsięwzięciami wartości do 1,1 mld euro, co jest odpowiedzią na podjęte w ostatnich dniach przez rolników akcje protestacyjne, w tym blokady dróg.

"Celem planu jest uporanie się z sytuacją doraźną, ale także zapewnienie trwałych rozwiązań" - oświadczył po posiedzeniu rządu premier Manuel Valls.

Polsko – francuska umowa podpisana. To nowy kierunek w genetyce bydła

Umowa zawarta między SHIUZ w Bydgoszczy i francuską grupą Genes Diffusion rozpoczęła realizację europejskiego programu genetyki bydła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. W ramach programu EBP (European Breeding Program) postanowiono wspólnie...
Prezydent Francois Hollande obiecał we wtorek przyjęcie planu pomocy dla hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu, którzy borykają się z niskimi cenami skupu, ostrą konkurencją oraz wysokimi marżami firm przetwórstwa żywności i handlu detalicznego.

Szczegóły planu przedstawił minister rolnictwa Stephane Le Foll, według którego około 10 proc. hodowców bydła zagrożonych jest bankructwem. By temu zapobiec, rząd zapewni rolnikom ulgi podatkowe w kwocie do 600 mln euro.

Państwo za pośrednictwem swego banku inwestycji publicznych udzieli także gwarancji w wysokości do 500 mln euro na kredyty, służące przede wszystkim zaspokojeniu roszczeń dostawców wobec rolników.

Francuska federacja rolniczych związków zawodowych FNSEA z zadowoleniem przyjęła przedstawiony przez Le Folla plan.

"Idzie to we właściwym kierunku" - powiedział dziennikarzom przewodniczący FNSEA Xavier Beulin.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021