Isoclast i spinetoram - nowe substancje aktywne do ochrony sadów i warzyw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2016,21:30 Aktualizacja: 17-05-2016,8:40
A A A

Firma Dow AgroSciences poinformowała o dwóch innowacyjnych substancjach aktywnych w insektycydach do ochrony sadów i warzyw - isoclast i spinetoram, które chce wprowadzić do sprzedaży w Europie. W Polsce mają się pojawić w 2018 roku.

Substancje te zostały zatwierdzone na szczeblu Unii Europejskiej i obecnie znajdują się w procesie rejestracji w poszczególnych krajach. 

- Po latach znaczących inwestycji w badania, jesteśmy w stanie zapewnić innowacyjne rozwiązania dla rolników w celu rozwiązania problemów ze szkodnikami w uprawach owoców i warzyw, które są niezbędne dla zdrowej diety - mówi Pierre Flye Sainte-Marie, wiceprezes EMEA i Pacyfiku Dow AgroSciences. 

DuPont i Dow planują połączenie jako równoprawne firmy

DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły, że ich zarządy jednogłośnie zaakceptowały ostateczną umowę, zgodnie z którą spółki połączą się w pełnym zakresie jako równoprawne firmy. Połączona spółka będzie nazywać się...
Substancja aktywna isoclast posiada unikalny mechanizm działania i jest pierwszym członkiem nowej klasy chemicznej insektycydów, która zwalcza groźne owady ssące w kluczowych uprawach.

Spinetoram jest nagrodzonym insektycydem, nowym członkiem grupy chemicznej spinozyn, otrzymywanym w trakcie naturalnych procesów produkcji w połączeniu z paroma etapami syntezy.

Spinetoram doskonale zwalcza szkodniki, takie jak: miodówki (Psylla) czy muszka plamoskrzydła (Drosophila suzukii). Obie substancje są w pełni kompatybilne z programami Integrowanej Produkcji Owoców IPO.

- Producenci jabłek i gruszek zmagający się ze zwalczaniem groźnych szkodników, takich jak miodówki gruszowe, oczekują nowych rozwiązań, mogących mieć zastosowanie w programach IPO - tłumaczy Daniel Sauvaitre, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (ANPP). 

Dow AgroSciences jest spółką zależną od The Dow Chemical Company. Siedziba firmy znajduje się w Indianapolis, w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku globalny obrót firmy wyniósł 6,4 mld dolarów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement