Gdzie można wykonać badanie opryskiwacza polowego?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2021,16:30 Aktualizacja: 25-01-2021,16:57
A A A
Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że wykaz jednostek prowadzących badania opryskiwaczy polowych (ciągnikowych lub samobieżnych) opublikowany jest na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa po kliknięciu na zakładki: środki ochrony roślin oraz badanie opryskiwaczy (w tej kolejności). 
 
Wykaz obejmuje jednostki wykonujące badania opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych (innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach), które spełniają nowe wymagania, obowiązujące od 1 stycznia 2021 r.
 
pszczoła miodna, owady pożyteczne, owady zapylające, zapylacze, GIORiN, bezpieczeństwo owadów zapylających

GIORiN przypomina o bezpieczeństwie pszczół podczas wykonywania zabiegów

Nieprawidłowo wykonywane zabiegi, szczególnie przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże zagrożenie dla pszczół i innych owadów pożytecznych. Dlatego bardzo ważne jest umiejętne korzystanie ze środków ochrony...
Wykaz jednostek będzie na bieżąco aktualizowany. Podmioty, które dostosują badania do nowych wymogów mogą zgłaszać chęć zamieszczenia swojej jednostki na ww. liście do właściwego wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa.
 
Wykonywanie badań sprzętu do stosowania środków ochrony roślin w celu potwierdzenia jego sprawności jest działalnością wymagająca wpisu do rejestru prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa.
 
Rejestry wszystkich podmiotów prowadzących działalność w powyższym zakresie udostępnianie są przez wojewódzkich inspektorów pod adresem http://piorin.gov.pl/srodki-ochrony-roslin/rejestry/.
 
Rejestry obejmują również jednostki, które świadczą usługi w zakresie badań:
 
PIORiN, kontrola na obecność GMO, kukurydza, rzepak ozimy, soja, wyniki kontroli GMO,

PIORiN podał wyniki kontroli upraw na obecność GMO

W 2019 r. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa po raz drugi prowadziła kontrolę upraw pod kątem przestrzegania zakazu uprawy roślin GMO. Od 2018 r. obejmuje ona więcej upraw niż podczas kontroli w poprzednich latach.   Kontrolą...
1. Opryskiwaczy ciągnikowych i samobieżnych sadowniczych.
2. Opryskiwaczy wyposażonych w belkę opryskową montowanych na pojazdach kolejowych.
3. Sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin montowanego na pojazdach kolejowych.
4. Urządzeń przeznaczonych do zaprawiania nasion, innych niż przemysłowe.
5. Instalacji przeznaczonych do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku lub zamgławiania w szklarniach lub tunelach foliowych.
6. Sprzętu samobieżnego lub ciągnikowego przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w formie granulatu.
7. Sprzętu agrolotniczego.
8. Sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku, innego niż wyżej wymieniony, nie będącego opryskiwaczami ręcznymi lub plecakowymi, którego pojemność zbiornika przekracza 30 litrów.
 
  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu