Zielone Agro Show 2018

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
30-05-2018,10:55 Aktualizacja: 30-05-2018,12:54
A A A

Wystawa Zielone Agro Show już po raz trzeci zagościła na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie). Organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zielone Agro Show, targi przeznaczone przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka odbyło się w dniach 26-27 maja 2018 r. Na terenie Moto parku w Ułęzy wystawa ta zagościła po raz trzeci. Zielone Agro Show odbywa się od 2002 roku, co oznacza, że tegoroczna impreza jest już siedemnastą z kolei. Co roku impreza przyciąga wystawców i zwiedzających, głównie tych którzy związani są z hodowlą bydła, produkcją mleka i z uprawą zielonek. W tym roku, m.in. dzięki ładnej pogodzie w sobotę jak i w niedzielę do Ułęża zawitały tłumy rolników. W niedzielę zwiedzających było najwięcej - można stwierdzić, że to już tradycja. Wg szacunków organizatora w tym roku w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziła podobna ilość zwiedzających jak przed rokiem, czyli ok. 35 tys. osób.

Nowoczesny sprzęt na 15 tys. m2

Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą blisko 140 wystawców na powierzchni prawie 15 000 m2. Przywieźli oni m.in. nowoczesne maszyn zielonkowe, nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, elementy wyposażenia budynków inwentarskich, folie rolnicze i wiele innych środków do produkcji rolnej. - Wystawa gości z województwie lubelskim już trzeci raz. Widzimy, że stała się ona znaczącym punktem w kalendarzu targowym dla rolników z tego regionu. Dzięki naszym staraniom, promocji wystawy przez ostatnie lata, udaje nam się trafić do rolników i przekonać ich, aby odwiedzali Zielone Agro Show. Potwierdzeniem tego jest znakomita frekwencja podczas imprezy i pozytywne opinie wystawców. Impreza przez cały czas się rozwija. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z branży rolniczej w tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy formułę pokazów maszyn. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom były one bardziej czytelne i przystępne dla rolników - mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Pokazy najważniejsze

Pokazy maszyn podczas pracy są stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy. W tym roku podzielone one były na dwie części. W pierwszej można było zobaczyć prezentacje kosiarek i przetrząsaczy. W części drugiej zaprezentowano prasy zwijające, praso-owijarki, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe. Na polach pokazowych pokazało się w akcji ponad 40 zestawów maszyn rolniczych do uprawy i zbioru zielonek. W przerwie pomiędzy pokazami prac polowych odbywała się prezentacja prawidłowego ustawienia roboczego kosiarki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj