Agrotech zaprasza już od piątku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
05-10-2021,10:30 Aktualizacja: 08-10-2021,10:03
A A A

Agrotech to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego rolnika. Targi Kielce zawsze w marcu gościły w swoich halach najnowsze ciągniki, kombajny i siewniki. W tym roku gospodarze muszą zmienić swoje plany, bo wydarzenie startuje... 8 października.

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech i nie udało się zorganizować wystawy pod koniec zimy. Jesienna impreza to nowość, ale zapowiada się interesująco.

Agrotech, targi kielce, pandemia koronawirusa, targi Las-Expo

Targi Agrotech ponownie przegrały z koronawirusem

Po raz czwarty z powodu pandemii koronawirusa przełożone zostały XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Pierwotnie impreza miała odbyć się w... marcu 2020 roku. "Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację epidemiczną i...

Udział w wydarzeniu potwierdzili bowiem przedstawiciele marek i dilerzy nowoczesnego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. Odwiedziny w Targach Kielce należy zacząć od stoisk z ciągnikami, kombajnami, glebogryzarkami czy deszczownicami. Nie zabraknie także maszyn do nawożenia, pielęgnacji i ochrony roślin.

Swoje produkty zaprezentują nie tylko producenci rozdrabniaczy i opryskiwaczy, ale także firmy zajmujące się wytarzaniem mieszanek i granulatów. Rolnicy będą mieli ponadto okazję do zapoznania się z nowymi maszynami służącymi do siewu i sadzenia.

Agrotech to również ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu farm - systemy wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczych, fotowoltaika czy izolacje budynków. - Pragniemy, aby rolnicy odwiedzający Targi Kielce mogli zapoznać się z kompleksową ofertą producentów maszyn: transportowych i uprawnych, ale także rozwiązań, które pomogą w pracy i domu - podkreśla Grzegorz Figarski, dyrektor projektu Agrotech.

Po raz pierwszy w Targach Kielce gościć będzie Global Poultry Web Congres. To hybrydowe wydarzenie to dostęp do najnowszych treści z obszaru hodowli kurczaków, indyków czy gęsi. Ciekawe prelekcje wygłoszone przez międzynarodowych gości będzie można zobaczyć na żywo, ale także w formule on-line. Wśród tematów podejmowanych przez prelegentów znajdą się m.in.: dobrostan, genetyka czy choroby drobiu.

Targi Agrotech od lat współpracują z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawa będzie doskonałą okazją do rozmowy z przedstawicielami tych instytucji, a także zapoznaniem się z ofertą i zakresem działań agencji Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Organizowany od 26 lat Agrotech rozpocznie się już w piątek, 8 października i potrwa trzy dni.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu