Agrotech 2023. W Kielcach zaprezentuje się 400 firm z 15 krajów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Janusz Majewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2023,12:00 Aktualizacja: 16-03-2023,12:01
A A A

17 marca w halach Targów Kielce rozpocznie się 28. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Impreza potrwa do niedzieli.

Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech halach tymczasowych przygotuje 400 firm z 15 krajów, m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. W sumie zajmą teren 63,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku.

nowe ciągniki, nowe przyczepy, sprzedaż maszyn, pigmiur

Traktory i przyczepy na sprzedażowych zjazdach

782 szt. nowych ciągników oraz 454 szt. nowych przyczep rolniczych – tyle tych podstawowych pojazdów dla każdego gospodarstwa zarejestrowano w lutym 2023 roku. Jak podkreśla Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych...

- Według znanych nam na dziś danych, Agrotech to będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce - powiedział Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Ciągniki i maszyny rolnicze zaprezentują: Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz-Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też traktory Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Po raz pierwszy na rynku polskim pojawi się marka rumuńska Irum.

Maszyny do uprawy przywieźli m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal, Agro-Masz, Unia, Pöttinger. Rolnicy zobaczą najnowsze sadzarkę i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR.

Opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentują m.in. Weidemann i Manitou.

Agrotech, targi kielce, pandemia koronawirusa, targi Las-Expo

Targi Agrotech ponownie przegrały z koronawirusem

Po raz czwarty z powodu pandemii koronawirusa przełożone zostały XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Pierwotnie impreza miała odbyć się w... marcu 2020 roku. "Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację epidemiczną i...

Stoiska przygotują też producenci nawozów, środków ochrony roślin, biostymulatorów. Wyroby pokażą m.in. TimacAgro, Syngenta, Yara, AgroSorb, Invex Remedies, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, Polcalc, Solmag Agro, Siarkopol. ProBiotics Polska przyjedzie z wyborem mikroorganizmów do zadań specjalnych. Danko Hodowla Roślin, Plantico, Centrala Nasienna z Kielc zaproponują odmiany nasion i materiał siewny. Piast z kolei przywiezie pasze dla każdej hodowli.

Atrakcją targów będzie spotkanie z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w branży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako "swietokrzyskirolnik". W weekend w halach Targów Kielce spotkać będzie można także popularne youtuberki Weronikę i Marlenę Załoga oraz Rolnika Nieprofesjonalnego.

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Na targach będzie można oglądać pojazdy i maszyny z firm MHS, Wood-Mizer, Inter-Bis, Krpan i Wirex.

Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne sympozja i konferencje. W otwarciu imprezy wystawienniczej weźmie udział Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa. Targi potrwają do niedzieli.
 

  • Informacje dotyczące nowości na rynku maszyn rolniczych znajdziesz w "Rolniczym Przeglądzie Technicznym". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
7-8/2024

Claas Elios i Axos

MF 235 i MF 255, czyli licencja na barkach Ursusa

Krampe ProBody 760

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT