Agrotech 2019 już za kilka dni. Ćwierć wieku historii i transformacji rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2019,12:30 Aktualizacja: 06-03-2019,15:03
A A A

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce to już 25 lat historii i zarazem transformacji rolnictwa. Dziś dominują tam najnowsze technologie i innowacje techniczne służące gospodarzom.

Agrotech to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej organizowane w halach wystawienniczych. Wciąż jest to największa wystawa targowa w Polsce ze wszystkich branż gospodarki, która w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 marca.

Agrotech Kielce 2018, New Holland

Agrotech 2018. Podsumowanie

Tegoroczna, 24. edycja największej w Polsce halowej wystawy techniki rolniczej już za nami. Jak podaje organizator imprezy – Targi Kielce, frekwencja drugi rok z rzędu i po raz drugi w historii przekroczyła 70 tys. zwiedzających. Po...

- W 1995 roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech startowały w jednej hali wystawienniczej i zgromadziły zaledwie kilkanaście firm, głównie z Polski - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

- W roku 2019 ekspozycję będzie można zobaczyć aż w 11 halach. To ogromny postęp, a targi stały się nie tylko miejscem prezentacji nowości branży, ale także od lat wyznaczają kierunki rozwoju polskiej wsi. W ubiegłym roku wystawa zgromadziła przeszło 750 wystawców z Polski i świata, a do Kielc przyjechało ponad 70 000 zwiedzających - dodaje.

- Z roku na rok podczas targów pojawia się coraz więcej firm zagranicznych, nie tylko z Europy, ale także ze świata. W tym roku będziemy gościć reprezentantów 24 krajów - m.in. z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Chin, Holandii, Węgier, Francji, Litwy, Słowenii, Turcji, Włoch -  wylicza Grzegorz Figarski, dyrektor Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach.

Kieleckie targi biją rekordy powierzchni wystawienniczej. Dziś to ponad 63 tysiące metrów kwadratowych. Promujące się firmy oferują nie tylko najbardziej zaawansowane technicznie ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i wszelkie urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Podczas wydarzenia znajdziemy także nasiona, środki ochrony roślin i nawozy, pasze oraz dodatki paszowe.

Podczas imprezy Złotymi Medalami Targów Kielce nagradzane są najlepsze produkty i stoiska. Kolejna z ważnych nagród to Puchar Ministra Rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
7-8/2024

Claas Elios i Axos

MF 235 i MF 255, czyli licencja na barkach Ursusa

Krampe ProBody 760

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT