Niemcy boją się pomoru. Rozpoczęli kampanię informacyjną

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-12-2019,9:20 Aktualizacja: 10-12-2019,9:19
A A A

Niemcy boją się afrykańskiego pomoru świń dlatego, jak informuje TVP 1, prowadzą kampanię informacyjną. Wydają ulotki, plakaty i informują o zagrożeniu.

Wirus ASF jest coraz bliżej niemieckiej granicy. Dlatego tamtejsze ministerstwo rolnictwa rozpoczęło kampanię informacyjną. Wydane zostały ostrzeżenia dla podróżujących, zwłaszcza kierowców ciężarówek.

Ministerstwo przestrzega również rolników, myśliwych i żołnierzy przed tym, aby szczególnie na obszarach przy granicy z Polską nie pozostawiali jedzenia, a zwłaszcza produktów mięsnych.

Federalna minister rolnictwa, jak podaje TVP 1 poinformowała, że w sytuacji pojawienia się na terenie Niemiec zakażonego ASF dzika, rząd natychmiast ograniczy możliwość przemieszczania się tych zwierząt.

wielkopolska izba rolnicza, walka z asf w polsce, wielkopolska, bioasekuracja, ceny wieprzowiny

W walce z ASF Polska zawsze trzy kroki za wirusem

Wielkopolska Izba Rolnicza uważa, że w walce z ASF Polska jest zawsze trzy kroki za wirusem, a przy wyborze metod zwalczania ASF bardziej jest brana pod uwagę opinia publiczna i ekolodzy, aniżeli zdanie producentów trzody chlewnej. W...

Aby ułatwić odstrzał dzików na danym obszarze złagodzone mają zostać ograniczenia dla myśliwych. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę tych zwierząt.

Federalna minister rolnictwa zwróciła się również do regionalnych władz o to, aby wprowadziły one środki przeciwko ASF. Ich celem jest ostrzeganie społeczeństwa oraz informowanie na temat zagrożeń dla branży hodowlanej w sytuacji, w której choroba ta dotknie świnie domowe w Niemczech.

Nasi zachodni sąsiedzi obawiają się, że gdy wirus ASF wejdzie na ich terytorium zagrozi on dalszemu eksportowi wieprzowiny do Chin.

Państwo Środka jest obecnie największym odbiorcą tego mięsa z Niemiec. Jak podaje TVP 1 w pierwszym półroczu 2019 r. jego wysyłki wzrosły o 40%.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń możesz znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2024

Hoduj z głową świnie:

-Sezon ASF szybko nabiera rozpędu

-Liczymy opłacalność tuczu

-Zadbajmy o świnie latem

-Tuczniki bez antybiotyków i GMO

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA