Cena tuczników w UE jest stabilna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-05-2017,8:00 Aktualizacja: 05-05-2017,7:40
A A A
Wieprzowina w krajach Unii Europejskiej w ubiegłym tygodniu podrożała wskutek wzrostu cen w Niemczech o 3 centy. O tę samą wartość podskoczyła cena w Holandii, Danii i Austrii.
 
Cena wieprzowiny we Francji z powodu licznych dni świątecznych przypadających w maju obniżyła się. Rzeźnie w tym kraju wyprzedziły spodziewany spadek popytu.
 
Tuczniki w Hiszpanii nie zmieniły swojej ceny i nadal kosztują 1,79 euro za kilogram, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 7,54 złotych. Hiszpańskie nadwyżki tego mięsa trafiają głównie na rynek chiński, co wiąże się z dużą presją ze strony eksporterów z USA – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
wieprzowina, eksport wieprzowiny, sprzedaż wieprzowiny, podroby wieprzowe, przetwory wieprzowe

Eksport wieprzowiny wciąż rośnie

W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku UE wyeksportowała na rynki krajów trzecich 628,8 tys. ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów wieprzowych (w wadze produktu). To o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. Eksperci...
Hiszpanie zajęli miejsce pozostawione przez firmę Toennies po nałożeniu chińskiego zakazu importu wieprzowiny na jej jeden duży zakład. 
 
Żywiec wieprzowy w Niemczech w bieżącym tygodniu nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. W dniu 3 maja br. cena tuczników została utrzymana na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 1,76 euro za kilogram (7,4 złotych).
 
Jak przewidują eksperci poprawa pogody przyczyni się do rozpoczęcia sezonu grillowego oraz wzrost konsumpcji wieprzowiny. Jednak zbyt wysokie temperatury spowodują spowolniony przyrost zwierząt i ograniczenie podaży tuczników. Spodziewać się więc należy dalszych wzrostów ceny.
 
W notowaniach KZP-PTCH obecnie średnia cena w przeliczeniu na żywiec wynosi 5,81 zł za kilogram, to prawie o 9 groszy więcej w stosunku do ceny sprzed tygodnia.
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu