Kolejny kraj wycofuje profilaktyczne stosowanie antybiotyków u zwierząt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-04-2021,18:30 Aktualizacja: 15-04-2021,18:48
A A A
Wietnam stopniowo wycofuje profilaktyczne stosowanie antybiotyków u zwierząt gospodarskich. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło leków ważnych z medycznego punktu widzenia dla ludzi.
 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wietnamu 9 listopada 2020 r. wydało rozporządzenie zawierające listy niektórych antybiotyków dopuszczonych do stosowania profilaktycznego zgodnie z harmonogramem stopniowego wycofywania antybiotyków zapobiegawczych w hodowli zwierząt. 
 
Przepisy tam zawarte obowiązują, jak podaje portal 3trzy3.pl, od 25 grudnia 2020 r. W tym samym roku rząd Wietnamu wydał dekret w sprawie ustawy o hodowli zwierząt, który określa harmonogram eliminacji stosowania niektórych grup antybiotyków.
 
ceny mięsa, wołowina, wieprzowina, drób, wzrost cen,

Wzrosły światowe ceny wieprzowiny i drobiu

Światowe ceny mięsa w marcu wzrosły o 2,3%. Trend ten dotyczy wieprzowiny i drobiu.    Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w marcu odnotowano wzrost cen wieprzowiny i drobiu. Mięso...
Wycofywanie leków będzie oparte o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące poziomu ważności antybiotyków w leczeniu ludzi.
 
Wśród nich znajda się leki weterynaryjne zawierające antybiotyki należące do szczególnie ważnej grupy w leczeniu ludzi. Zgodnie z zaleceniami WHO były one dopuszczone do stosowania do 31 grudnia 2020 r.
 
Leki weterynaryjne zawierające antybiotyki należące do bardzo ważnej grupy w leczeniu ludzi zgodnie z zaleceniami WHO mogą być stosowane do końca 31 grudnia 2021 roku.
 
Leki weterynaryjne zawierające antybiotyki należące do ważnej grupy w leczeniu ludzi, zgodnie z zaleceniami WHO, mogą być stosowane do końca 31 grudnia 2022 r.
 
Z kolei leki weterynaryjne zawierające inne niż wyżej wymienione antybiotyki mogą być stosowane do końca 31 grudnia 2025 r.
 
Według nowych przepisów stosowanie antybiotyków w profilaktyce może mieć zastosowanie wyłącznie w grupie młodych zwierząt. W przypadku świń oznacza to zwierzęta o wadze do 25 kg lub w wieku do 60 dni życia. 
 
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA