Weterynarze z Chin sprawdzali polski drób

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2016,18:30 Aktualizacja: 18-10-2016,18:44
A A A

Jeżeli chcemy eksportować mięso na chiński rynek, musimy spełniać określone wymagania. W dniach 10-15 października miała miejsce kontrola chiński inspektorów.

W trakcie misji przedstawiciele służb weterynaryjnych z Chin odwiedzili gospodarstwo utrzymujące kury hodowlane oraz dwa zakłady wylęgu drobiu. Wizyta gości była pokłosiem podpisanego w czerwcu br. w trakcie wizyty prezydenta ChRL Xi Jinpinga, porozumienia pomiędzy służbami weterynaryjnymi Chin i Polski.

drób, mięso, eksport drobiu,

Polska drobiową potęgą. Nasz eksport bije kolejne rekordy

Nasz kraj jest największym producentem i eksporterem drobiu w Unii Europejskiej. Sprzedaż z roku na rok rośnie, a polskie kurczaki i indyki z powodzeniem zdobywają uznanie Niemców, Francuzów i Brytyjczyków. Polska jest...
Umowa ta ma na celu m.in. ustalenie warunków dostępu dla drobiu hodowlanego, jednodniowych piskląt i jaj wylęgowych, do rynku chińskiego.

- Niezmiernie nas cieszy tak korzystny przebieg działań będący m.in. wynikiem porozumienia o współpracy zawartego przez naszą Izbę z Chińskim Stowarzyszeniem Kontroli i Kwarantanny Towarów Importowanych oraz Eksportowanych (CIQA). Dokument został podpisany zaledwie cztery miesiące temu, a już widzimy jego pierwsze efekty. Właśnie dobiegła końca jedna wizyta służb weterynaryjnych, w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna misja delegacji chińskiej do Polski, tym razem w formule wizyty studyjnej - mówi Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa.

- Wierzymy, że zaplanowane przy tej okazji spotkania zaowocują w przyszłości zwiększeniem liczby polskich zakładów drobiarskich posiadających uprawnienia do eksportu swoich produktów na tamtejszy rynek. Obecnie Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, którego produkty drobiowe dopuszczone są do sprzedaży na terenie Państwa Środka - dodaje.

W ubiegłym roku wartość eksportu rodzimych produktów drobiowych na rynek chiński przekroczyła 105 mln zł. A dzięki dalszej współpracy może wzrosnąć nawet do 2 mld zł.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu