Wsparcie dla producentów mleka. Wpłynęło 545 wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
31-12-2021,10:30 Aktualizacja: 31-12-2021,10:30
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła przyjmowanie wniosków od poszkodowanych producentów mleka.

O pomoc mogli się starać rolnicy, którzy w latach 2018-2020 przynajmniej przez rok utrzymywali bydło mleczne i co najmniej raz nie otrzymali zapłaty za mleko sprzedane podmiotowi, który ogłosił upadłość.

Rzecznik prasowy ARiMR poinformował naszą redakcję, że do 22 grudnia 2021 r. do ARiMR wpłynęło 545 wniosków o wsparcie. Informacje dotyczące łącznej kwoty pomocy, o jakie ubiegali się rolnicy będą dostępne po zakończeniu weryfikacji złożonych dokumentów, która wciąż trwa.

Wstępne dane wskazują, że wnioski o wsparcie dostarczyli do ARiMR rolnicy, od których mleko odbierały m.in. Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie, Okręgowa Mleczarnia Spółdzielcza w Kraśniku oraz Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek w Bielsku Podlaskim.

Global Dairy Trade, GDT, notowania przetworów mleczarskich, produkcja mleka, bydło mleczne

Ceny na giełdzie Global Dairy Trade spadły

Pod koniec grudnia odnotowano spadek cen oferowanych produktów mleczarskich na giełdzie Global Dairy Trade (GDT). Średnia cena ukształtowała się na poziomie 4 236 dolarów, co daje 17 319 zł.    Wzrost notowań na...

ARiMR w ostatnim czasie przyjmowała także wnioski w ramach dwóch innych programów.

W ramach programu pomocy dla rolników, którzy w 2019 r. lub 2020 r. nie otrzymali zapłaty za sprzedane mleko od podmiotu, wobec którego wydano postanowienie o ogłoszeniu upadłości, wpłynęło 786 wniosków.

ARiMR wydała 561 decyzji przyznających pomoc na kwotę 7,1 mln zł. Producenci mleka, którzy otrzymali takie wsparcie należeli do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ozorkowie oraz Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim.

Wnioski były także przyjmowane w ramach programu pomocy finansowej dla producentów rolnych na sfinansowanie niewpłaconej części udziałów w spółdzielniach prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa produktów rolnych.

W ramach tego programu złożono 887 wniosków na kwotę ponad 22 mln zł. ARiMR wydała 792 decyzje o udzieleniu pomocy, a kwota, która trafiła do rolników, to blisko 19,9 mln zł.

Wsparcie to przekazane zostało do członków Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim, Okręgowej Mleczarni Spółdzielczej w Kraśniku, Okręgowej Spółdzielni Mleczarska w Ozorkowie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opolu Lubelskim i Mazowieckiej Spółdzielni Mleczarskiej Chorzele.

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA