Gospodynie mają ostatnie dni na złożenie sprawozdań

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2021,14:00 Aktualizacja: 26-01-2021,14:03
A A A

1 lutego upływa termin na złożenie sprawozdania z rozliczenia dotacji otrzymanej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez koła gospodyń wiejskich.

W ubiegłym roku z dotacji skorzystało 9,4 tys. kół otrzymując 32,9 mln zł. ARiMR w 2020 r. miała zarezerwowane na ten cel 40 mln zł.


Koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe, wsparcie dla gospodyń wiejskich

Nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich weszła w życie

Dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich, przygotowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Przepisy zakładają przeznaczenie w 2020 r. 40 mln zł na pomoc finansową dla KGW. "To od 3 do 5 tys. zł na...

Koła mogły wydać pieniądze m.in. na na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; wspieranie przedsiębiorczości kobiet; działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Dotacja wynosiła od 3 do 5 tys. zł w zależności od liczebności koła.

KGW, które mają problem z rozliczeniem dotacji mogą skorzystać z pomocy "telefonicznego dyżuru księgowej", który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do 31 stycznia, w godz. 16-18.

W związku z tym, że 31 styczeń - to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały sprawozdania jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement