Testy z etapu centralnego XLII edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-06-2018,18:00 Aktualizacja: 08-06-2018,5:42
A A A

Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu trwają eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W czwartek uczniowie uczestniczący w zmaganiach rozwiązywali testy, które miały zweryfikować ich wiedzę.

W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań (dokładnie 60), które do ostatniej chwili były trzymane w tajemnicy.

Komitet Główny OWiUR podkreśla, że transparentność w tym zakresie jest kluczowa, a otwarcie kopert z testami nastąpiło dopiero w obecności uczestników olimpiady (nikt wcześniej nie miał do nich dostępu).

OWiUR, Wrocław, olimpiada, XLII edycja OWiUR, eliminacje centralne OWiUR, edukacja, UP Wrocław

Eliminacje centralne OWiUR we Wrocławiu rozpoczęte

Ponad 200 uczestników eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych pojawiło się w czwartek w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie wystartowała finałowa rywalizacja w 11...

Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Warto podkreślić, że Komitet Okręgowy OWiUR we Wrocławiu powołał przewodniczących poszczególnych bloków olimpiady jako tzw. komitet merytoryczny. Poniżej prezentujemy nazwiska członków komitetu:

 

Nazwa bloku

Przewodniczący komisji oceniającej

 1.  

Produkcja Zwierzęca

Prof. dr hab. Marian Kuczaj

 1.  

Produkcja Roślinna

dr hab. Janina Zawieja

 1.  

Ogrodnictwo

prof. dr hab. Katarzyna Adamczewska-Sowińska

 1.  

Ochrona środowiska

dr hab. inż. Tomasz Kowalczyk

 1.  

Architektura krajobrazu

dr hab. inż. arch. Aleksandra Lis

 1.  

Agrobiznes

dr inż. Tomasz Szuk

 1.  

Mechanizacja rolnictwa

dr inż. Marek Brennensthul

 1.  

Technologia żywności

prof. dr hab. inż. Anna Pęksa

 1.  

Gastronomia

dr inż. Danuta Figurska-Ciura

 1.  

Weterynaria

dr hab. Marcin Jankowski

 1.  

Leśnictwo

mgr inż. Wojciech Mazur

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Sponsorzy i partnerzy OWiUR