Ubezpieczenia Pocztowe rozpoczynają sprzedaż dotowanych ubezpieczeń rolnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2021,14:20 Aktualizacja: 01-04-2021,14:43
A A A
1 kwietnia Ubezpieczenia Pocztowe rozpoczęły sprzedaż ubezpieczeń upraw z dopłatami z budżetu państwa. Od tego dnia rolnicy którzy uzyskali płatności bezpośrednie do gruntów rolnych będą mogli spełnić ustawowy obowiązek ubezpieczenia upraw wybierając ofertę ubezpieczyciela z kapitałem Skarbu Państwa - głosi komunikat firmy. 
 
W sezonie wiosennym ochroną można objąć: zboża, kukurydzę, ziemniaki, buraki cukrowe, rzepak, rzepik, rośliny strączkowe, tytoń, chmiel, wybrane gatunki warzyw oraz owoców. Rolnicy mogą ubezpieczyć swoje uprawy od ryzyka gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego, lawiny, obsunięcia się ziemi, huraganu i pioruna. Mogą oni wybierać w tym roku spośród 4 pakietów:
 
Bank Pocztowy, mikroinstalacje, OZE, panele fotowoltaiczne, kredyt z premią BGK, bonifikata

Bank Pocztowy wprowadza kredyty na finansowanie mikroinstalacji OZE

Bank wprowadza finansowanie zakupu i montażu mikroinstalacji OZE. Dodatkowo zmianie uległy warunki przyznawania premii w ramach oferty oraz ich wysokość. Bonifikatę równą 21% kosztów przedsięwzięcia będzie można otrzymać, gdy przy...
1. Pakiet Grad - obejmuje szkody spowodowane przez grad.
2. Pakiet Grad i przymrozki - obejmuje szkody spowodowane przez grad i przymrozki wiosenne.
3. Pakiet Grad i inne ryzyka pogodowe - obejmuje szkody spowodowane przez grad, deszcz nawalny, lawinę, obsunięcie się ziemi, huragan, piorun.
4. Pakiet Wiosna - obejmuje szkody spowodowane przez grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, lawinę, obsunięcie się ziemi, huragan, piorun.
 
Rolnicy mogą liczyć na pokrycie z budżetu państwa nawet 65% składki. Warto już teraz pomyśleć o skutecznym zapewnieniu ochrony ubezpieczeniowej upraw od skutków najczęstszych zdarzeń losowych oraz o zabezpieczeniu płynności finansowej gospodarstwa w przypadku zniszczenia upraw.
 
- Niewątpliwą zaletą naszej oferty jest jej dostępność w tysiącach miejsc na terenie całego kraju. Szczególnie ważne jest to, że istnieje możliwość ubezpieczenia upraw w mniejszych miejscowościach lub nawet na wsiach, bez konieczności podróżowania do dużych miast. W celu ułatwienia procesu szukania właściwego pośrednika ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenia rolne, pod numerem 48 370 48 48 uruchomiliśmy specjalną usługę infolinii, dzięki której w łatwy i szybki sposób dowiemy się gdzie najbliżej miejsca zamieszkania można skorzystać z oferty z dotacjami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - mówi Daniel Zahorenko, wiceprezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
 
Dla klientów posiadających kilka ubezpieczeń z oferty dedykowanej dla rolników w Ubezpieczeniach Pocztowych przygotowane zostały atrakcyjne rabaty. Warto zatem, przy okazji ubezpieczania upraw rolnych, skorzystać z propozycji pozostałych ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych: OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia maszyn rolniczych Agrocasco, ubezpieczenia mienia wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

18.01.2023 – 31.01.2023 – nadzwyczajne wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Do 31.01.2023 – wsparcie na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej