Zmiany personalne w firmie Corteva Agriscience. Dwójka Polaków z awansem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
10-11-2020,13:35 Aktualizacja: 10-11-2020,13:38
A A A
Międzynarodowa spółka z branży rolniczej - Corteva Agriscience - powierzyła Joannie Koślacz stanowisko digital commercial change management leader na Europę. Przemysław Szubstarski przejmie natomiast kierowanie oddziałem w Polsce. Obie nominacje wejdą w życie 1 stycznia 2021 r.
 
- Obydwie osoby to liderzy mający udokumentowane doświadczenie w realizacji strategicznych celów oraz maksymalizacji wartości na rzecz akcjonariuszy - mówi Jean-Philippe Riffat, commercial unit leader na Europę Środkową w Corteva Agriscience. - Te strategiczne nominacje wzmocnią nasze regionalne struktury, wspierając operacyjny model obsługi klientów w Polsce i całej Europie - stwierdził. 
 
 
Corteva Agriscience, Corteva Szeged, nowy ośrodek badań Cortevy na Węgrzech, Szeged Center

Corteva Agriscience otworzyła na Węgrzech wielozadaniowy ośrodek badań nad roślinami uprawnymi

Ośrodek dysponujący zaawansowanymi możliwościami badawczymi w zakresie zarówno materiału siewnego, jak i środków ochrony roślin będzie zajmował się opracowywaniem zrównoważonych rozwiązań dla rolników z całej Europy....
- Chcielibyśmy podziękować Joannie za jej obszerny wkład na dotychczasowym stanowisku country leadera na obszar Polski. Joanna przeprowadziła załogi firm tworzących Cortevę przez proces konsolidacji w jeden zgrany zespół. Teraz będzie mogła wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie komercyjne i operacyjne w nowej funkcji o kluczowym znaczeniu dla zapewnienia stałego wzrostu w Europie - skomentował Jean-Philippe Riffat.
 
Przemysław Szubstarski rozpoczynał karierę 20 lat temu jako przedstawiciel regionalny w DuPont Poland. W 2007 r. zajmował stanowisko country leadera na Czechy i Słowację zsiedzibą w Pradze, a od 2012 r., stanowisko produkt managera EMEA zarządzając portfolio fungicydowym dla upraw polowych. Od 2015 r. do czasu połączenia DuPont z frimą Dow AgroSciences  kierował krajowym zespołem DuPont Crop Protection w Polsce. 
 
W nowo utworzonej Corteva Agriscience, Przemysław Szubstarski od 2018 r. zajmował stanowisko dyrektora ds. marketingu na Polskę i był odpowiedzialny za skompletowanie i wdrożenie nowego zespołu specjalistów ds. marketingu. 
 
Corteva Agriscience, cele zrównoważonego rozwoju, zrównoważone praktyki, szkolenia,właściwa gospodarka wodna

Corteva Agriscience ogłosiła cele zrównoważonego rozwoju do 2030 roku

Corteva Agriscience ogłosiła swoje 10-letnie zobowiązania na rzecz dalszego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w globalnym systemie żywności. Cele obejmują szeroką gamę inicjatyw mających przynieść korzyści rolnikom, ziemi,...
Zespół ten skutecznie wprowadził na rynek markę korporacyjną Corteva Agriscience oraz jej innowacyjne produkty oparte na substancjach Arylex i Zorvec. Zespół postawił również na nowy poziom komunikację z klientem ostatecznym z wykorzystaniem efektywnych narzędzi cyfrowych.
 
 - Przemysław cieszy się reputacją lidera biznesu oraz innowatora, a także ma spore doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami i tworzeniu kultury komercyjnej zorientowanej na klienta oraz na innowacyjność - dodał Jean-Philippe Riffat.
 
- Cieszę się, że pokieruję działalnością spółki Corteva w Polsce i będę mógł korzystać ze spuścizny, jaką stworzył silny i sprawny zespół menedżerów pracujących pod kierunkiem Joanny Koślacz. Corteva jest doskonale przygotowana do obsługi rolników w tym regionie. Realizacja naszych zobowiązań w zakresie oferowania bardziej zrównoważonych rozwiązań i wzbogacania życia rolników oraz konsumentów będzie moim nadrzędnym priorytetem na nowym stanowisku - powiedział Przemysław Szubstarski.
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu