Corteva Agriscience prezentuje nowości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-09-2021,10:00 Aktualizacja: 29-09-2021,8:43
A A A

Corteva Agriscience w ostatnich tygodniach poinformowała o nowych umowach i porozumieniach, a także przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał oraz pierwsze półrocze 2021 roku.

Corteva Agriscience ogłosiła poszerzenie wieloletniej globalnej umowy z Elemental Enzymes o nowy biofungicyd do stosowania w wielu uprawach polowych w tym soi, zbóż, kukurydzy, czy roślin oleistych.

Dzięki umowie Corteva otrzymała licencję na wyłączność dotyczącą wykorzystywania opatentowanej technologii Elemental Enzymes. Dotyczy ona użycia naturalnie występującego peptydu składającego się z 22 aminokwasów, który "ostrzega" rośliny przed patogenami pobudzając reakcję immunologiczną.

pszenica, kłosy

Odmian wciąż przybywa

Duże znaczenie pszenicy ozimej w uprawie zbóż ma również odzwierciedlenie w zakresie prac hodowlanych w tym gatunku, a także w liczbie zarejestrowanych odmian. Aktualnie w Krajowym rejestrze (KR) jest 128 odmian pszenicy ozimej. W tej...

Rośliny dzięki temu same mogą skutecznie chronić się przed chorobami grzybowymi, w tym przed rdzą soi, chorobami wywołanymi przez grzyby z rodzaju Cercospora oraz fuzariozą zbóż.

Nowa technologia będzie częścią portfolio biologicznych środków ochrony roślin pod marką Holzem™ biofungicyd.

Kolejną informację stanowi wieloletnie porozumienie dotyczące wprowadzania produktów wiążących azot przez mikroorganizmy zawarte między Cortevą a firmą Symborg specjalizującą się w dziedzinie technologii mikrobiologicznych.

Umowa obejmuje niemal wszystkie kraje w Europie, z wyjątkiem państw skandynawskich i Holandii. Kontrakt dotyczy też Izraela.

Symborg udzieliła jej wyłącznej licencji dystrybucyjnej na bakterię endofityczną Methylobacterium symbioticum, która zasiedla nadziemną część roślin, pobiera azot z powierza i dostarcza roślinie przyswajalne związki azotu.

Corteva dzięki tej współpracy zaoferuje rolnikom dwie nowe marki Utrisha™ N i BlueN™, zwiększające wykorzystanie i dostępność składników pokarmowych. Produkty będzie można stosować we wszystkich uprawach.

Corteva ogłosiła także wyniki finansowe za drugi kwartał oraz pierwsze półrocze 2021 roku zakończone 30 czerwca 2021 roku. W tym czasie odnotowała ona wzrost sprzedaży netto swoich produktów.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie