Pioneer świętuje 95 lat działalności

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
21-04-2021,11:15 Aktualizacja: 21-04-2021,12:17
A A A

Pioneer® już od 95 lat prowadzi swoją działalność. Historia firmy zaczęła się w 1926 od realizacji pomysłu na wyhodowanie nasion mieszańców kukurydzy.

Pioneer®, jak podkreślają jej przedstawiciele, była jedną z pierwszych firm nasiennych, która rozpoczęła hodowlę nowoczesnych, zaawansowanych nasion odmian mieszańcowych. Dziś jest to rozpoznawalna na całym świecie marka, która należy obecnie do Corteva Agriscience.

- Produkty i usługi marki Pioneer® należą do innowacyjnych rozwiązań na rynku, dzięki którym rolnicy mogą maksymalizować plony i uprawiać rośliny których potrzebujemy, aby zaspokoić rosnące potrzeby żywieniowe świata - powiedział Jim Collins, dyrektor generalny Corteva Agriscience.

Corteva Agriscienc, kukurydza, Pioneer®, platforma e-commerce, uprawa kukurydzy, FAO, ziarno, kiszonka, biogaz

Corteva Agriscience uruchamia platformę e-commerce w Polsce

Corteva Agriscience uruchomiła nowy sklep online, w którym producenci rolni w Polsce szybko, łatwo i bezpiecznie mogą kupić odmiany kukurydzy Pioneer®. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym Corteva Agriscience...

Pioneer® wywodzi się ze Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych, ale obecnie działa w skali globalnej. W Polsce prowadzi działalność od 1986 roku.

- To Pioneer® pomógł stworzyć rolnictwo jakie znamy, nie tylko w USA, ale na całym świecie - powiedział Paweł Trawiński, dyrektor działu sprzedaży nasion w Corteva Agriscience w Polsce dodając:

- W Polsce Pioneer® od 35 lat dostarcza rolnikom wysokiej jakości nasiona i wspiera ich w prowadzaniu gospodarstw rolnych.

Przedstawiciele Pioneer® podkreślają, że przez blisko 100 lat marka skupiała się na wprowadzaniu innowacji, których efektem była wyższa wydajność, bardziej zrównoważone praktyki rolne i wprowadzanie ulepszeń w rolnictwie w tych obszarach, które wcześniej uważano za nieosiągalne.

Firma zachęca hodowców do dzielenia się w sieci swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z marką Pioneer® oraz oznaczając je hashtagami #BestIsYet, #StworzoneByRosnac oraz #Pioneer.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt