Corteva Agriscience zainwestowała 5 mln euro w modernizację fabryki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-01-2022,9:05 Aktualizacja: 19-01-2022,9:17
A A A

Corteva Agriscience ogłosiła inwestycję kapitałową w wysokości prawie 5 milionów euro. Firma zainwestowała tę kwotę w modernizację fabryki w Austrii w Parndorf.

Parndorf to kluczowa lokalizacja dla produkcji nasion mieszańcowych w Austrii i innych krajach. Znajduje się tam również stacja badawcza, regionalne centrum doświadczeń, a także siedziba zespołu sprzedażowego dla Austrii i Szwajcarii.

Corteva Agriscience zapewnia, że dzięki inwestycji konfekcjonowanie nasion będzie bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

Inwestycja umożliwiła stworzenie nowej sekcji fabryki oraz wdrożenie projektu technologicznego związanego z rozładunkiem kolb kukurydzy (backdumping), który umożliwi bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę.

dobrostan zwierzą, bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, drób, hodowcy zwierząt, producenci zwierząt, KE

Dobrostan zwierząt. Ostatnie chwile unijnych konsultacji

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka przypomina, że Komisja Europejska prowadzi przegląd prawodawstwa Unii Europejskiej w zakresie dobrostanu zwierząt. Wskazanym przez Komisję Europejską celem tego przeglądu jest...

Proces modernizacji trwał trzy lata, a fabryka produkująca nasiona kukurydzy już działa.

- Ta inwestycja odzwierciedla nasze zobowiązania w zakresie zwiększania wielkości produkcji i jakości nasion w Europie. Dalsza rozbudowa i modernizacja fabryki to dobra wiadomość w kontekście innowacji w regionie. Zmiany technologiczne wpisują się w jedną z naszych kluczowych wartości tj. żyć bezpiecznie i pomogą zwiększyć bezpieczeństwo pracy w fabryce. Biorąc pod uwagę pandemię Covid-19 i wszystkie konieczne środki ochronne, możemy powiedzieć, że zespół świetnie poradził sobie z implementacją projektu przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa jako priorytetu - mówi Francisco Lynch, Europe Seed Production & Supply Chain Director w Corteva Agriscience.

Inwestycja pozwoliła na otwarcie nowej sekcji fabryki. W miejscu starszej zbudowanej w 1983 r., mieści się teraz nowa strefa rozładunku (backdumping area).

Ta część jest wyposażona w zintegrowany system przechowywania, który zapewnia funkcjonowanie kluczowych urządzeń produkcyjnych. Nowe maszyny spełniają współczesne standardy dotyczące precyzji i bezpieczeństwa.

Fabryka w Parndorf mieści się na powierzchni 12 hektarów, około 40 km od centrum Wiednia. Produkcję rozpoczęto tam prawie 40 lat temu. W placówce pracuje ponad 100 pełnoetatowych pracowników Corteva Agriscience, wspieranych w miarę potrzeby przez nawet 200 dodatkowych osób, zarówno sezonowych, jak i na kontraktach.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt