Senat SGGW nadał tytuł doktora honoris causa dwóm profesorom

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-11-2015,13:25 Aktualizacja: 29-11-2015,13:43
A A A

26 listopada w Auli Kryształowej SGGW odbyła się uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa dwóm wybitnym uczonym w dziedzinie ekonomii rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, profesorowi Andrzejowi Czyżewskiemu oraz profesorowi Jerzemu Wilkinowi.

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab. Alojzy Szymański podczas otwarcia uroczystości przypomniał, że akademickie święto wpisuje się w obchody 200-lecia kształcenia rolniczego na ziemiach polskich.

- Stanowi kontynuację uroczystości, podczas których w tym szczególnym dla nas czasie chcemy wyróżnić i  uhonorować tych, którzy swoją pracą, dokonaniami i postawą, przyczyniają się do rozwoju polskiej nauki, którzy są autorytetami dla społeczności akademickich, którzy wspierają naszą Alma Mater - zaznaczył

SGGW, patent, naukowcy, USA, Stanisław M. Karpiński, patent USA

Naukowcy SGGW z amerykańskim patentem

Profesor Stanisław M. Karpiński i doktor Magdalena Szechyńska-Hebda z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otrzymali przyznany patent USA na 20 lat dotyczący...
Senat SGGW nadał profesorowi Andrzejowi Czyżewskiemu tytuł doktora honoris causa za wybitny wkład w rozwój teorii ekonomii rolnej,  w szczególności  identyfikację mechanizmów polityki ekonomicznej wobec rolnictwa oraz za twórczą pracę na rzecz integracji środowiska naukowego ekonomistów rolnych i wkład w rozwój kadry naukowej.

Profesor Jerzy Wilkin został uhonorowany tytułem doktora honoris causa SGGW za wybitny wkład w rozwój wiedzy społeczno-ekonomicznej z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich oraz zasługi w kształceniu kadry i upowszechnianiu osiągnięć naukowo-badawczych z zakresu ekonomiki rolnictwa oraz rozwoju wsi.

* Prof. dr hab. Andrzej Czyżewski - jego zainteresowania naukowe mieszczą się głównie w makroekonomicznym nurcie analiz gospodarki, zwłaszcza dotyczących sektora rolno-żywnościowego. Badania związane są przede wszystkim z teorią ekonomii oraz ekonomią rolną, w tym interpretacją i praktycznym rozwiązywaniem kwestii agrarnej w Polsce. Dotyczą one m.in. procesów reprodukcji w gospodarce żywnościowej, kształtu ustroju rolnego, jego ewolucji w warunkach rynkowych, głównych sił i czynników dynamizujących rozwój rolnictwa, a także powiązań polskiego rolnictwa z rynkami światowymi.

* Prof. dr hab. Jerzy Wilkin - jest badaczem i nauczycielem akademickim, aktywnym zawodowo od ponad 45 lat. Jego zainteresowania naukowe obejmują stosunkowo szeroki zakres problematyki społeczno-ekonomicznej, w tym zwłaszcza: rozwój gospodarczy, ewolucję i transformację systemów społeczno-ekonomicznych, instytucjonalne uwarunkowania rozwoju, ekonomiczną rolę państwa i sektora publicznego, integrację europejską, ekonomię rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, naukowe podstawy polityki.

Uczelnia w przyszłym roku będzie świętowała 200-lecie istnienia. Uroczystość wpisała się w cykl wydarzeń towarzyszących obchodom, którym patronuje Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu