Platforma DataConnect już działa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
02-11-2020,15:30 Aktualizacja: 02-11-2020,16:08
A A A
Od teraz możliwa jest wymiana danych o pracy maszyn między rozwiązaniami firmy Claas, 365FarmNet i John Deere. Wkrótce do platformy DataConnect dołączą nowi partnerzy. 
 
DataConnect umożliwia wymianę istotnych danych nt. maszyn, dzięki dostępowi do wszystkich informacji dotyczących floty - obejmującej maszyny różnych producentów - na jednej wybranej przez siebie platformie. 
 
Poprzednio dostęp do tych informacji był utrudniony i wymagał korzystania z oddzielnych portali internetowych lub platform udostępnianych przez poszczególnych producentów, co wiązało się z koniecznością wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. 
 
Moje Mapy na platformie 365FarmNet

365FarmNet – platforma uruchamia trzy nowe funkcjonalności

Analiza nawożenia na danym polu, w gospodarstwie, jak i poniesionych w związku z tym kosztów jest obecnie możliwa dzięki kolejnym, bezpłatnym funkcjonalnościom platformy 365FarmNet. Firma 365FarmNet stworzyła dwa nowe rozwiązania,...
Struktura rozwiązania opartego na bezpośrednim połączeniu chmur, umożliwia bezproblemowy i zautomatyzowany przepływ danych bez udziału klienta. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pozwala na podgląd informacji (na żywo) o całej flocie maszyn. Co więcej, DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu, ani dodatkowych składników oprogramowania i zapewnia bezpieczną obsługę danych. 
 
Dzięki nowemu podejściu, klienci mogą wyświetlać pięć różnych rodzajów danych związanych z pracą maszyn: 
 
- bieżącą pozycję maszyny, 
- historyczną pozycję maszyny, 
- poziom paliwa w zbiorniku, 
- stan maszyny na polu, 
- prędkość jazdy maszyny. 
 
Klient może wybrać preferowaną przez siebie firmową platformę cyfrową, na której wyświetlane będą wszystkie dane. Po nawiązaniu połączenia, na ekranie automatycznie pojawią się także informacje o maszynach innych producentów. 
 
Pojazdy wyświetlane są w postaci ikon, w kolorach, odpowiadających poszczególnym markom lub widoczne są w polu informacji - ikony. W późniejszym terminie zostaną dodani kolejni partnerzy oraz pojawią się dodatkowe funkcje. 
 

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu