Jedna szklanka mleka codziennie to samo zdrowie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Barbara Jaworska | Fundusz Promocji Mleka ARR
06-05-2016,13:15 Aktualizacja: 06-05-2016,13:19
A A A

Mleko to prawdziwy skarb, którego nie doceniamy na co dzień. Dietetycy i lekarze zwracają uwagę, że mleko jest źródłem wapnia i przeciwdziała osteoporozie.

Specjaliści podkreślają, że jedna szklanka dziennie wypitego mleka  to:

  • przyspieszenie regeneracji organizmu (wysoka dawka węglowodanów)
  • dobre źródło wapnia  (1 szklanka mleka dostarcza ok. 250 mg wapnia, pokrywając ¼  dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek)
  • odchudzanie (przyspiesza redukcję tłuszczu)
  • źródło estrogenów (ma wpływ na układ hormonalny człowieka)
  • jogurt i kwaśne mleko leczy nadciśnienie  (bioaktywne peptydy  wpływają na aktywność hormonu (angiotensyny), który reguluje ciśnienie tętnicze krwi
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia osteoporozy  (uzupełniamy kości o wapń, magnez, fosfor). W 30. roku życia kończy się proces mineralizacji kości, a zgromadzony w nich wapń służy jako rezerwa do końca życia, rozpoczyna się naturalna utrata pierwiastka, najpierw po ok. 1 proc. rocznie, następnie coraz więcej
  • mleczne produkty fermentowane eliminują wiele mikroorganizmów toksynotwórczych z przewodu pokarmowego i oddziaływają korzystnie na zdrowie człowieka (zalecane branie przy kuracji antybiotykowej)

mlekomat, sprzedaż mleka, cena mleka, Jabłońscy

Mlekomat – świeże mleko prosto od krowy

Sprzedaż świeżego mleka z mlekomatu jest bezpośrednią drogą od producenta do konsumenta. Umożliwia ona hodowcy dodatkowy zarobek, a klientom dostęp do naturalnego, nieprzerobionego surowca pochodzącego prosto od krowy. Danuta i Sławomir Jabłońscy z...
Pamiętajmy! Świeże mleko należy przechowywać w ciemnym i zimnym miejscu, gdyż na świetle traci wiele witamin. w mleku są wszystkie potrzebne człowiekowi substancje odżywcze: białka, tłuszcze, węglowodany, substancje mineralne i witaminy.

Mleko jest dobre na zgagę. Dzięki swoim właściwościom działa zobojętniająco na kwasy. Dlatego też jedna szklanka mleka może złagodzić zgagę i inne rodzaje zapalenia przełyku. Mleko pomaga też na niektóre problemy żołądkowe.

Lekarze zalecają produkty mleczne ciężko chorym, po operacjach, w leczeniu chorób serca, wątroby i nerek. Mleko modyfikowane jest najkorzystniejsze dla dziecka od 3. roku życia.

W większości państw europejskich, nietolerancja laktozy występuje tylko u 5 proc. ludzi białych. W Polsce nietolerancja laktozy występuje u 2 proc.  niemowląt i dzieci oraz u 20-25 proc. osób dorosłych. Takie osoby powinny zrezygnować z mleka i słodkiej śmietany, ale wciąż mogą spożywać przetwory mleczne takie jak jogurty, maślanki czy kefiry.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj