Uwaga, nadciągają burze z gradem. Przed nami niebezpieczny czas

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-06-2020,17:40 Aktualizacja: 19-06-2020,21:16
A A A

 

NIEDZIELA 21.06.2020

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska znajdzie się na skraju niżu znad południowo-wschodniej Europy, zachodnia część kraju znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad zachodniej Europy. Oddziaływać będzie jeszcze strefa frontu atmosferycznego, rozdzielająca chłodniejsze powietrze na zachodzie, od ciepłego i wilgotnego na wschodzie.

susza, niedobór wody, susza rolnicza, susza 2020

Jest projekt nowelizacji Prawa wodnego. Chcą realnej walki z suszą

Lewica przygotowywała projekt noweli Prawa wodnego "gwarantujący ochronę przyrody i skuteczną walkę z suszą" - mówili parlamentarzyści Lewicy. Przekonywali, że proponowane przez rząd metody walki z są przestarzałe. To, co serwuje...
Przewiduje się niewielki wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Na wschodnim wybrzeżu mgła. Temperatura maksymalna od 18°C na zachodzie do 24°C na wschodzie, nad samym morzem około 17°C, 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Gdańsk 22°C Koszalin 20°C Szczecin 19°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie grad. Wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25°C na zachodzie do 29°C na wschodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy do 80 km/h.

Olsztyn 26°C Suwałki 27°C Białystok 29°C

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm na wschodzie Wielkopolski i 40 mm na Kujawach. Temperatura maksymalna od 19°C na Ziemi Lubuskiej do 25°C na Kujawach. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

susza, niedobór wody, susza rolnicza, susza 2019

Ruszyły wypłaty ostatniej transzy pomocy suszowej za ubiegły rok

Od środy wypłacana jest ostatnia transza pomocy w związku z ubiegłoroczną suszą - poinformowało ministerstwo rolnictwa. Na wypłatę rekompensaty czeka jeszcze ok. 30 tys. gospodarstw rolnych. - Mogę tylko przeprosić rolników za to...
Poznań 20°C Gorzów 19°C Toruń 25°C

Kalisz 19°C Bydgoszcz 25°C Zielona Góra 20°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów deszczu w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23°C na zachodzie do 29°C na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Warszawa 26°C Łódź 24°C Lublin 26°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów deszczu w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

Wrocław 19°C Jelenia Góra 15°C Legnica 20°C

Opole 20°C Katowice 18°C Częstochowa 19°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Opady deszczu, miejscami na wschodzie regionu burze, lokalnie grad. Wysokość opadów deszczu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 19°C, wysoko w Beskidach od 10°C do 16°C, na szczytach Tatr około 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

Kraków 18°C Kielce 19°C Rzeszów 21°C Zakopane 15°C

Poleć
Udostępnij
Skomentuj