Składają puste wnioski o wsparcie, żeby być na początku listy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2019,10:40 Aktualizacja: 09-12-2019,11:23
A A A

- Wydałem zalecenia, aby wszystkie wnioski składane do agencji miały wersję elektroniczną. Unikniemy patologii, jaka jest w tej chwili, że są składane puste dokumenty - mówił Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Polityk wyjaśniał posłom z sejmowej komisji rolnictwa, że takie zabiegi są robione po to, żeby zatrzymać sobie kolejkę przy naborach.

programy rolne i rybackie, arimr, Tomasz Nowakowski, rzecznik praw obywatelskich

Szef ARiMR odpowiada RPO. Pieniądze są w pełni wykorzystywane

- Środki z programów rolnych i rybackich w ramach poprzednich perspektyw finansowych UE zostały w pełni wykorzystane. W obecnej też nie ma zagrożenia ich właściwego wydatkowania - zapewnia Tomasz Nowakowski, p.o. prezesa ARiMR. Szef Agencji...

- Składa się pierwszą stronę. Składa się okładki, nazwisko i adres, po to żeby wnioskowi nadać numer. Potem pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rzeczywiście stoją przed ogromnym problemem, dylematem, bo trzeba wzywać do uzupełnienia, wręcz do wypełnienia wniosku, który jest pusty - tłumaczył szef resortu.

Wyraził nadzieję, że jeszcze w tej unijnej perspektywie finansowej - a jeśli nie, to na pewno w następnej - będą możliwe do składania tylko kompletne wnioski.

- Niewypełnienie jakiegoś pola spowoduje, że w arkuszu dalej nie pójdziesz, bo system nie pozwoli ci wypełniać następnego pola, jeżeli tego nie wypełnisz. To sprawi, że nie będzie takiej sytuacji, iż jeden narobił się, przygotował wniosek kompletny, ale niestety znalazł się na końcu listy i dla niego pieniędzy nie starczyło, a drugi, który był cwaniakiem, zgłosił pusty wniosek i był na początku listy - podkreślał minister.

Według niego, to dość proste działania, a jednocześnie powinny uzdrowić pracę wielu instytucji.

zmiany kadrowe w arimr, arimr, Sebastian Jaworski , tomasz nowakowski, maria fajger

Zmiany na szczycie ARiMR. Jaworski rezygnuje

Sebastian Jaworski, który od maja pełni funkcję zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), złożył rezygnację - wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu". Dziennik przypomina, że Jaworski z...

Szef resortu rolnictwa odniósł się także do sprawy upublicznienia przed wyborami nagrania z jego narady z kierownictwem ARiMR. Zaznaczał, iż mikrofony były wtedy włączone, a telefony komórkowe na stołach i nie ma znaczenia, czy takie rozmowy są nagrywane. Podziękował też przekornie nagłaśniającej sprawę opozycji za przyczynienie się do sukcesu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

- A cóż takiego ja powiedziałem? Ano to, że instytucje mają rolę służebną, mają przyspieszyć to, co jest ich zadaniem. W tym przypadku chodziło o rozpatrywanie wniosków z jednego z działań. A od ludzi, tych nielicznych, którzy są w agencji z rekomendacji naszej formacji politycznej, wymagam zdecydowanie więcej niż od wszystkich pozostałych i żadnego parasola ochronnego nie ma i nie będzie. Tak będzie wobec wszystkich instytucji podległych ministerstwu rolnictwa. Ocena instytucji zależy od ich sprawności i od niczego więcej - wyrokował Ardanowski.

Nie ukrywał, iż jest naturalna tendencja tworzenia udzielnych księstw, celebry, przywilejów. I to się dzieje również na poziomie województw.

- Komuś wydaje się, że jeśli jest dyrektorem jakiegoś szczebla wojewódzkiego, to jest kimś tak ważnym, iż właściwie trzeba chodzić i w pas mu się kłaniać. Tylko mu się tak wydaje. Podległe instytucje mają działać najlepiej jak potrafią. Za dużo w nie inwestujemy, żeby tolerować opóźnienia, obstrukcje, nieporadność - podsumował minister.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu