Region dba o ochronę pszczół miododajnych i dzikich zapylaczy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Rafał Grzyb PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-02-2022,13:40 Aktualizacja: 24-02-2022,13:46
A A A

450 tys. zł przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających w ramach kolejnej edycji programu "Małopolska Pszczoła".

Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski podkreślił, że środowisko naturalne jest bezcennym dobrem wspólnym, a owady zapylające jednym z ważniejszych jego elementów.

masowe zatrucie pszczół, Brudzyń, Prokuratura Okręgowa w Koninie, Ewa Woźniak

Pszczoły odrodziły się i prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie masowego zatrucia pszczół w maju 2021 roku w miejscowości Brudzyń (pow. turecki, woj. wielkopolskie), ponieważ pszczele rodziny odrodziły się w ciągu kilku tygodni od zdarzenia, a straty ich...

- Ogłaszając kolejną edycję konkursu "Małopolska Pszczoła" angażujemy społeczność województwa do podnoszenia wiedzy dotyczącej ochrony i dobrych praktyk służących zapylaczom - wskazał wicemarszałek.

Główne działania, na jakie mogą liczyć korzystający ze wsparcia, to m.in. ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół oraz pszczelich pastwisk, czyli terenów, na których zbierają nektar, a także promowanie pszczelarstwa i ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspierane będzie też pszczelarstwo jako tradycyjna forma gospodarowania na obszarach wiejskich.

Na obecną edycję konkursu przeznaczono 450 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie dokumentów mają czas do 16 marca.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu