Program Polska Bezgotówkowa również dla rolników. Można sporo zyskać

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2019,11:00 Aktualizacja: 18-05-2019,11:28
A A A

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą mogą przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa. Fundacja Polska Bezgotówkowa pokrywa koszty instalacji terminala do płatności oraz jego miesięcznej obsługi.

Mogą na tym skorzystać przede wszystkim gospodarze prowadzący gospodarstwa agroturystyczne, zajmujący się sprzedażą detaliczną lub sprzedający swoją produkcję bezpośrednio do klienta.

uokik,marek niechciał, rynek owoców, przewaga kontraktowa, Rauch Polska

Na rynku owoców są problemy z płatnościami. Jest raport UOKiK

- Po przeanalizowaniu trudnej sytuacji na rynku owoców w tym roku i skontrolowaniu 77 przetwórni i skupów prezentujemy raport, w którym przedstawiliśmy propozycje uniknięcia powtórki za rok - powiedział Marek...

Konsumenci chcą bowiem dokonywać zakupów płacąc za produkty oraz usługi szybko i bezgotówkowo. Dlatego też gospodarstwa, które przyjmują takie płatności zyskują klientów, a ich przychody idą w górę.

Dane z pilotażowego badania przeprowadzonego przez ekspertów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wskazują, że aż w 63 proc. miejscowości mieszkańcy nie mają dziś możliwości zapłacenia bezgotówkowo.

- Widzimy bardzo duże zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi i ofertą Programu Polska Bezgotówkowa właśnie w małych miejscowościach i na terenach wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju gospodarki i modernizacji wsi - przekonuje dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.  

W ramach PPB zostało zainstalowanych już ponad 150 tys. terminali płatniczych w całej Polsce. Najwięcej jest ich w województwach: pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim, gdzie na 100 tys. mieszkańców przypada 370-400 terminali.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu