Kolejne wsie bez azbestowych dachów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-09-2018,7:50 Aktualizacja: 03-09-2018,8:03
A A A

Chociaż w całym kraju sukcesywnie ubywa groźnych dla zdrowia rur, dachów i innych elementów zawierających azbest, to cały proces przebiega dość powoli. Skutek? Polsce może nie udać się wypełnić zobowiązania, że do 2032 roku azbest całkowicie zniknie.

W tym kontekście cieszy fakt, że kolejne gminy przystępują do programu oczyszczania kraju z azbestu.

Mieszkańcy Lubrzy w woj. lubuskim znów mogą liczyć na pomoc w usunięciu groźnych odpadów. Gmina po raz kolejny przystąpiła do programu utylizacji rur, dachów i innych elementów zawierających azbest.

Wojciech Kozak, Jana Basa, gmina kozłów, małopolska, usuwanie azbestu z budynków, azbest

Gmina pozbędzie się azbestu z budynków

W ciągu niespełna dwóch lat w gminie Kozłów z blisko 2 tys. budynków ma zniknąć szkodliwy azbest. Wszystko dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad...
Monika Topolska z Urzędu Gminy w Lubrzy przypomina, że podobne działania prowadzone są od 2014 roku, dzięki czemu udało się usunąć już ponad 130 ton tego typu odpadów - informuje Radio Zachód.

Usuwanie i utylizacja niebezpiecznych odpadów odbywać się też będzie na terenie Świebodzina. - Przystępujemy do tego programu już po raz szósty i planujemy tym razem zdjąć azbest z dachów o powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych - wyjaśnia w rozmowie z rozgłośnią burmistrz Dariusz Bekisz.

Żeby pozbyć się azbestu ze swojej posesji wystarczy zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do urzędu miasta lub gminy, który bierze udział w ogólnopolskim programie usuwanie i utylizacji tego typu odpadów.

Całość refundowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: Radio Zachód

Poleć
Udostępnij
Skomentuj