Kłopoty traktorzystów. Maszyna w rowie i widmo więzienia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-02-2023,14:55 Aktualizacja: 15-02-2023,15:00
A A A

Policjanci interweniowali w miejscu, gdzie ciągnik rolniczy wjechał do rowu. Stróże prawa wykluczyli też z ruchu drogowego traktorzystę, który nie powinien podróżować z kilku powodów.

W miejscowości Węgielsztyn (pow. węgorzewski, woj. warmińsko-mazurskie) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika. Podczas sprawdzania dokumentów i rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego silną woń alkoholu.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, Strzałkowo, Mariusz Pawela, KP PSP Słupca

Starcie ciężarówki i ciągnika z przyczepami. Strażacy zbierali zboże

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego oraz traktora z przyczepami skończyło się na szczęście na materialnych stratach. Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Słupcy (woj. wielkopolskie) wpłynęło...

Przeprowadzone badanie wykazało u 51-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo ponad 3 promile alkoholu. Okazało się ponadto, że nie posiada uprawnień do kierowania, a maszyna nie jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem OC.

"Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 51-latek odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Funkcjonariusze skierują ponadto pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niewykupionej polisie OC. Grozi za to grzywna nawet do 10 tysięcy złotych" - wylicza Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie.

Z kolei - jak podaje portal lublin112.pl - na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Jabłonna-Majątek pod Lublinem ciągnik wpadł do rowu. "Policjantów powiadomił właściciel traktora. Jak wyjaśniał mężczyzna, pojazd został skradziony z posesji. Zapewniał, że samodzielnie odnalazł zetora" - czytamy na portalu.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!