Alkohol z przemytu trafił do szpitali

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-04-2020,20:40 Aktualizacja: 14-04-2020,20:51
A A A

Ponad 880 litrów zarekwirowanego alkoholu przekazała Krajowa Administracja Skarbowa jednostkom medycznym w woj. lubelskim. Alkohol ma być wykorzystany do przygotowania preparatu dezynfekującego - poinformowała we wtorek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Skażony alkohol etylowy - w sumie 882 litry - został przekazany 9 i 14 kwietnia do trzech placówek: Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim.

płyn do dezynfekcji, pandemia koronawirusa, Maciej Święcichowski, zarekwirowany alkohol

"Lewy" alkohol na wagę złota. Jest przerabiany na płyn do dezynfekcji

5500 litrów płynu do dezynfekcji wyprodukowali wspólnie poznańscy policjanci i strażacy. Wykorzystali do tego zarekwirowany, "lewy" alkohol. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zabezpieczone trunki przekazuje jednostkom...

To kolejna partia alkoholu pochodzącego z prób przemytu i zarekwirowanego podczas działań kontrolnych, przekazana przez lubelską KAS na cele związane z przygotowaniem preparatów dezynfekujących.

"Dotychczas przekazaliśmy już w sumie 2,2 tys. litrów alkoholu siedmiu różnym podmiotom w województwie lubelskim. Poza placówkami medycznymi alkohol od lubelskiej KAS trafiał także do innych jednostek mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią, w tym m.in. do żandarmerii wojskowej" - podała IAS w komunikacie prasowym.

Przekazywany alkohol - w zależności od partii - jest o mocy od 80 do 92 proc. i może być użyty do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

"Tym samym alkohol pochodzący z przestępstwa i nienadający się do spożycia - zostanie wykorzystany w słusznej sprawie" – zaznaczyła IAS.

W komunikacie dodano, że w przygotowaniu są kolejne partie alkoholu dla kolejnych jednostek.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu