Ruszył nabór wniosków. Do zgarnięcia 80 mln zł na OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
01-06-2018,13:45 Aktualizacja: 01-06-2018,13:36
A A A

80 mln zł przeznaczył samorząd woj. małopolskiego na dofinansowanie efektywności energetycznej. Eko-przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kluczowe znaczenie przy uzyskaniu wsparcia na projekty zakładające poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw oraz wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł będzie miał audyt energetyczny.

farma fotowoltaiczna, panele fotowoltaiczne, elektrownia fotowoltaiczna, energia słoneczna, system aukcyjny

Wygrali aukcje. Produkcja energii właśnie ruszyła

Dziś w gminie Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie) zostanie otwarta nowoczesna elektrownia słoneczna. Wczoraj produkcję energii rozpoczęła podobna instalacja w gminie Dobrcz (woj. kujawsko-pomorskie). Moc każdej z nich wystarczy do zaspokojenia...

Jest on niezbędnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie. Audyty prowadzić mogą jedynie eksperci wpisani do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków.

Wspierane będą te przedsięwzięcia, w których efektywność energetyczna zostanie zwiększona o co najmniej 25 proc. (w przeliczeniu na energię końcową).

W konkursie mogą brać również udział ci przedsiębiorcy, którzy zakładają rozwój budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego lub chcą zamontować instalacje OZE na potrzeby firmy.

Dzięki dotacji sfinansować będzie można: przebudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie,

system fotowoltaiczny, instalacja fotowoltaiczna, system aukcyjny, ustawa o oze, ieo, farma fotowoltaiczna

Fotowoltaika dostanie wsparcie. Będzie więcej instalacji

Branża fotowoltaiczna będzie w najbliższych latach dynamicznie się rozwijać - twierdzą eksperci Instytutu Energetyki Odnawialnej, którzy co roku przygotowują raport na temat sytuacji na rynku PV. Tegoroczny raport IEO pt.: „Rynek...

ocieplenie obiektu, zakup i montaż jednostek wytwarzających energię w oparciu o OZE oraz instalacji i urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania danej jednostki OZE.

Natomiast w przypadku budynków pasywnych - koszty budowy/przebudowy wraz z kosztem projektu budowlanego, zakupu i montażu elementów konstrukcyjnych bryły budynku, a także zakupu i montażu układów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

By zostać eko-przedsiębiorcą wystarczy mieć dobry pomysł oraz spełnić niezbędne warunki i wziąć udział w konkursie. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczął się 31 maja i potrwa do 28 sierpnia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama