Granty dla studentów. Zrealizuj swój pomysł na OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
13-05-2015,0:40 Aktualizacja: 13-05-2015,8:39
A A A

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego wspólnie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych związanych z ochroną środowiska, ekologią i odnawialnymi źródłami energii. Konkursy organizowane są w ramach międzynarodowego projektu Climate-KIC.

Poszukiwani są pomysłodawcy działający w obszarze ochrony środowiska, ekologii, odnawialnych źródeł energii, ekologicznego rolnictwa i budownictwa, efektywności energetycznej, zrównoważonego transportu i rozwoju, ochrony klimatu oraz dziedzinach pokrewnych.

W ramach projektu Climate-KIC (Klimatyczny - KIC), będącego europejską inicjatywą opracowującą i wdrażającą przełomowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i powstrzymywania zmian klimatu, DARR realizuje dwa projekty:

ClimateLaunchpad - największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 tys. euro. Projekt realizowany jest w 26 państwach, a mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni z całej Polski, jaki i mali oraz średni przedsiębiorcy (firmy o statusie MŚP istniejące nie dłużej niż rok).

Konkurs jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy obejmuje dwudniowe szkolenie prowadzone przez trenerów z Holandii (11-12.06 we Wrocławiu), drugi - finał krajowy (3.08 we Wrocławiu), podczas którego komisja wybierze trzech pomysłodawców/zespoły projektowe reprezentujące Polskę oraz trzeci - finał konkursu (1-4.09 w Amsterdamie). Nagrodę główną stanowi czek na 10 tys. euro. Zdobywca drugiej nagrody otrzyma 5 tys. euro, natomiast trzeciej - 2,5 tys. euro.

Zgłaszać się do konkursu można do 30 maja. O udziale zadecyduje jakość zgłoszonych pomysłów (potencjał ekonomiczny, wiedza/doświadczenie pomysłodawcy oraz wpływ przedsięwzięcia na środowisko/klimat).

Climate-KIC Accelerator Programme - największy europejski program grantowy obejmujący 11 regionów Unii Europejskiej oraz Szwajcarię. Jego adresatami są początkujące firmy (MŚP istniejące na rynku do 3 lat), osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni (planujący w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą), zespoły badawcze (zamierzające skomercjalizować swoją wiedzę w formie spółki typu spin-off, spin/out). Program realizowany jest na terenie całego kraju.

Całkowita pula grantów wynosi 40 tys. euro, a maksymalna wartość grantu dla jednego grantobiorcy to równowartość 20 tys. euro. Finalista programu otrzyma ponadto możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku tego roku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 tys. euro.

Rekrutacja do konkursu prowadzona jest w dwóch rundach: I runda potrwa do 15 maja, a II runda do 1 lipca.

Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje na temat konkursów można uzyskać w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczawnie-Zdroju lub na www.darr.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama