Politechnika Łódzka i Krajowa Grupa Spożywcza zainicjowały współpracę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Bartłomiej Pawlak PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-06-2024,9:45 Aktualizacja: 21-06-2024,9:47
A A A

Krajowa Grupa Spożywcza została nowym partnerem Politechniki Łódzkiej. Współpraca uczelni i producenta żywności ma podnieść poziom innowacyjności polskiej gospodarki w sektorach rolnym, spożywczym i paszowym.

Umowę partnerską zawarto w czwartek. Jak podkreślił podczas uroczystości rektor łódzkiej uczelni prof. Krzysztof Jóźwik, porozumienie obejmuje badania, rozwój oraz kształcenie. Wyjaśnił, że obie instytucje mają pracować wspólnie nad kluczowymi obszarami, które mają znaczenie dla rolnictwa, obszarów wiejskich i konsumentów.

Współpraca między uczelnią a holdingiem ma polegać na opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych, innowacyjnych technologii w produkcji rolnej, w sektorze cukrowniczym, skrobiowym, rolno-nasiennym, przetwórstwa i spożywczym. W ramach umowy planowane są wizyty studyjne oraz praktyki studenckie w zakładach należących do Krajowej Grupy Spożywczej.

kgs, kampania sokowa, buraki cukrowe, przerób buraków

KGS: kampania sokowa zakończona. Wyniki lepsze od ubiegłorocznych

„Tegoroczna kampania sokowa w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. zakończyła się sukcesem, wyniki są lepsze od osiągniętych w zeszłym roku” – przekazała spółka. KGS podkreśliła w komunikacie, że kampania sokowa przeprowadzona w...

Związany z kształceniem na PŁ w zakresie cukrownictwa prof. Stanisław Brzeziński wskazał, że już wcześniej prace studentów przyczyniły się do modernizacji procesów technologicznych. Uczelnia prowadzi bowiem unikatowe badania i edukację w dziedzinie cukrownictwa. Studenci, którzy odbywają płatne staże w cukrowniach, zdobywają bezcenne doświadczenie, a ich prace dyplomowe przyczyniają się do rozwoju fabryk.

Badania prowadzone w Katedrze Cukrownictwa i Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności koncentrują się m.in. na wykorzystaniu produktów ubocznych powstających przy produkcji cukru. Ich celem jest osiągnięcie zrównoważonego i maksymalnie ekonomicznego procesu produkcji.

"Nasze Akredytowane Laboratorium Analityki Cukrowniczej jest gotowe wspierać Krajową Grupę Spożywczą w przeprowadzaniu zaawansowanych analiz cukrowniczych" – zapewnił kierujący katedrą prof. Andrzej Baryga. 

Poleć
Udostępnij