Studenci WRiB ponownie w IUNG-PIB w Puławach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
03-09-2020,15:15 Aktualizacja: 03-09-2020,15:13
A A A

Systematycznie od kilkudziesięciu lat studenci kierunku rolnictwa na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie w maju korzystali z gościnności IUNG-PIB w Puławach i tam realizowali zajęcia terenowe ze "Szczegółowej uprawy roślin". W tym roku na drodze stanęła pandemia i można je było przeprowadzić dopiero teraz - 2 września.

Podczas wyjazdu studenci zapoznali się z tematyką prowadzonych w instytucie doświadczeń m.in. z systemami uprawy i zbożami. Duże zainteresowanie wywołała tematyka uprawy tytoniu i kolekcja odmian tego gatunku, jak również pobyt na plantacji chmielu. Studenci zapoznali się także z kombajnem używanym do obrywania szyszek chmielu oraz suszarnią do ich suszenia.

studenci SGGW, pola, IUNG Puławy

Rolnictwo i leśnictwo najlepsze na SGGW

W najnowszym 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została uznana za najlepiej prowadzącą kształcenie na kierunkach rolnictwo i leśnictwo. Jednocześnie SGGW otrzymała tytuł...

Zajęcia prowadzili:

  • dr Anna Czubacka,
  • dr hab. Krzysztof Jończyk,
  • dr hab. Danuta Leszczyńska,
  • prof. dr hab. Grażyna Podolska,
  • dr Urszula Skomra,
  • dr Anna Trojak-Goluch.

Spotkanie zorganizowała dr Monika Kowalik, kierownik Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB, a nad jego przebiegiem czuwał mgr Piotr Safader. Gospodarzem spotkania był dyrektor Rolniczego Zakładu Doświadczalnego "Kępa-Puławy" mgr inż. Sławomir Jurak. Wyjazd spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami studentów.

Wszyscy mają nadzieję, że następny rocznik przyjedzie do Puław już w normalnym terminie, czyli w maju podczas "Tygodnia Otwartych Drzwi".

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu