Rolnictwo i leśnictwo najlepsze na SGGW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
17-07-2020,7:25 Aktualizacja: 17-07-2020,7:27
A A A

W najnowszym 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została uznana za najlepiej prowadzącą kształcenie na kierunkach rolnictwo i leśnictwo. Jednocześnie SGGW otrzymała tytuł najlepszej uczelni rolniczej w kraju.
Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Jan Gryn, studenci, pszenica, drzewa

1 lipca rusza rekrutacja na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie

Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie jest najstarszym takim wydziałem w kraju,  niedawno świętował 100-lecie działalności. Obecnie prowadzone jest na nim kształcenie na czterech kierunkach studiów: rolnictwo, inżynieria...

Ranking kierunków studiów obejmujący 70 najpopularniejszych kierunków ma ułatwić maturzystom wybór uczelni prowadzących je na najwyższym poziomie. Na SGGW w Warszawie kierunek rolnictwo jest prowadzony na Wydziale Rolnictwa i Biologii. Absolwenci rolnictwa mogą pracować w:
• agrobiznesie,
• placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie,
• administracji rządowej i samorządowej,
• doradztwie rolniczym, firmach handlowo-usługowych zajmujących się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin,
• firmach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska,
• inspekcjach ochrony środowiska,
• jednostkach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne,
• redakcjach czasopism rolniczych, redakcjach radiowych i telewizyjnych.
Oprócz rolnictwa na Wydziale Rolnictwa i Biologii prowadzone jest kształcenie na kierunkach: biologia, inżynieria ekologiczna oraz ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności. Obecnie trwa rekrutacja kandydatów na studia - do 16 sierpnia rejestracja w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK), wybór kierunku i formy studiów.

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement