Kiepska aura nie odpuści

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
26-04-2021,8:50 Aktualizacja: 26-04-2021,9:18
A A A
Nadchodzący tydzień zapowiada się jako chłodny, ze zmiennym zachmurzeniem oraz z opadami atmosferycznymi. Najchłodniej będzie na początku tygodnia, kiedy to obok deszczu przelotnie popada także deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna, jednak od środy będą to już wyłącznie opady deszczu. Nocą z poniedziałku na wtorek, na przeważającym obszarze kraju, temperatura powietrza spadnie miejscami do -5°C.  Kolejna noc będzie już cieplejsza i jedynie na wschodzie, Pomorzu oraz w rejonach podgórskich może jeszcze wystąpić niewielki przymrozek.
 
W poniedziałek po południu chmur będzie przybywać i głównie na wschodzie oraz północy kraju wystąpią przelotne opady: deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Na Mazurach, Podlasiu i Mazowszu możliwe słabe burze. Temperatura od 6 do 11°C. Na północy kraju wiatr w porywach osiągający 65 km/h.
 
prognoza pogody, IMGW-PIB, temperatura powietrza, opady, synoptyczna prognoza pogody IMGW

Komunikat IMGW. Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu?

Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie zasadniczej zmiany pogody, nad Polską przeważać będą niże. Nadal będą nam towarzyszyć przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Lokalnie pojawią się burze. Dodatkowo w czwartek i piątek nieco...
W nocy z poniedziałku na  wtorek na zachodzie prawie bezchmurne niebo i tam spadek temperatury powietrza miejscami do -5°C. We wtorek będzie więcej chmur, ale słabe opady deszczu możliwe tylko na północnym wschodzie. Temperatura wzrośnie do 13°C oraz osłabnie prędkość i porywistość wiatru.
 
W środę i czwartek więcej słońca. W czwartek na północy i zachodzie kraju wystąpią opady deszczu. Zrobi się cieplej: w nocy już dodatnia temperatura powietrza, a w dzień na południu jej wzrost do 17°C. Wiatr z północnego zmieni swój kierunek na południowy.
 
Nocą z czwartku na piątek i w piątek pochmurno i w całym kraju opady deszczu, choć w dzień będą zanikać. Na północy i w centrum chłodno, tam tylko od 8°C do 11°C. Najcieplej będzie na południu, gdzie temperatura wyniesie od 12°C do 18°C.
 
W weekend majowy (sobota i niedziela) zapowiada się jako pochmurny, przejaśnienia możliwe będą głównie na północy. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju, będzie też deszczowo. Temperatura powietrza kształtować się będzie od 7°C do 14°C, choć w sobotę na krańcach południowo-wschodnich może być nieco cieplej. Wiatr ponownie zmieni swój kierunek na północny.
 
 
  •   Artykuł ukazał się w miesięczniku "Przedsiębiorca Rolny" nr 4-2021 - ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement