100-lecie doświadczalnictwa rolniczego w Polsce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr hab. inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@apra.pl
03-05-2019,20:10 Aktualizacja: 03-05-2019,20:14
A A A

Mało kto zdaje sobie sprawę, że polskie doświadczalnictwo rolnicze wkrótce skończy 100 lat. Z tej okazji w maju 2020 r. Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizuje konferencję naukową, na którą przyjadą specjaliści z całego świata. Konferencja planowana jest w dniach 20-21 maja 2020 r.

Zaplanowane referaty dotyczą 100 lat doświadczalnictwa rolniczego w SGGW w Warszawie oraz wieloletnich eksperymentów polowych w Polsce, w Niemczech i w Czechach. Specjalne wystąpienia nt. funkcjonowania służby doradztwa rolniczego i badań rolniczych w stanie Texas wygłosi prof. Jimi Mazurkiewicz z USA. Oprócz tego planowane jest kilka sesji tematycznych.

rolnicy, WRiB, prof. Zdzisław Wyszyński

Rolnicy z Zamojszczyzny z wizytą na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie

Grupa 60 rolników i rolniczek 1 lutego 2019 r. gościła na najstarszym w kraju wydziale zajmującym się kształceniem na kierunku rolnictwo. Wśród nich byli również absolwenci a także, jak zapowiadali,  przyszli...

Zaproszeni gości zwiedzą m.in. Wydziałową Stację Doświadczalną WRiB w Skierniewicach.    

Zwieńczeniem obchodów będzie uroczystość nadania tytułu honoris causa SGGW w Warszawie prof. Jimowi Mazurkiewiczowi 22 maja 2020 r. podczas Dni SGGW.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement